REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Wasze sprawy

Zieliński o kobietach w antycznej Grecji

Opublikowano 24 lutego 2018, autor: FP

2 marca 2018
18:00

Różne Barwy Kultury – pod takim hasłem odbędą się cztery wyjątkowe spotkania autorskie organizowane przez nowosolską bibliotekę. Dominować będą takie dziedziny jak historia, język ojczysty, literatura. W ten sposób biblioteka chce uświetnić obchody dwóch okrągłych rocznic, które przypadają w tym roku ? 100-lecia przyznania Polkom praw wyborczych i 100-letniej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

„Kobiety w poezji i w prozie życia – w antycznej Grecji” – to temat pierwszego spotkania, które odbędzie się już w piątek 2 marca o 18.00. Nowosolanie w Galerii pod Tekstem będą mogli spotkać się z prof. Karolem Zielińskim, który omówi m.in. różnice między obrazem kobiet w literaturze, a faktyczną ich sytuacją. Temat spotkania nie jest przypadkowy, rok 2018 jest bowiem Rokiem Praw Kobiet.

Prof. Karol Zieliński jest filologiem klasycznym, hellenistą, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych. Autorem dwóch książek: „Słońce w rozpaczy. Liryka miłosna Safony w aspekcie oralności” oraz „Iliady i jej tradycji epickiej. Studium z zakresu greckiej tradycji oralnej”.

Napisz komentarz »