REKLAMA

Samorząd

Cena rośnie

Opublikowano 24 lutego 2018, autor: PS

Remont drogi w Studzieńcu będzie jeszcze droższy. Powiat musi do niego dołożyć milion złotych.

W pierwszym przetargu najtańsza oferta wynosiła 4 mln 296 tys. zł. Starostwo przeraziło się, że będzie musiało dołożyć 800 tys. zł i szybko rozpisało drugi. Ten sam wykonawca zgłosił się jeszcze raz, ale poniósł cenę do 4,5 mln zł. Jego oferta wciąż była najtańsza

– Ta sytuacja pokazuje jak w tej chwili wygląda rynek wykonawców. Zapowiadali, że ceny pójdą do góry i poszły. Poza tym mało firm interesuje się tym zadaniem. W pierwszym przetargu zgłosiły się trzy, w kolejnym tylko dwie – tłumaczy wicestarosta Przemysław Ficner.

W środę (21.02.) w starostwie zorganizowano szybkie spotkanie, na którym zdecydowano, że zostanie ogłoszony trzeci przetarg. Prawdopodobnie termin wykonania inwestycji zostanie wydłużony do października.

– Dostaliśmy dofinansowanie, więc nie zrezygnujemy z tego zadania, nawet jeśli trzeba będzie dołożyć – zapowiada P. Ficner.

Przypomnijmy, powiat na remont drogi dostał 1 mln 750 tys. zł w ramach tzw. schetynówki. Inwestycję oszacowano na 3,5 mln. 1 mln zł ma kosztować sama przebudowa mostu.

Napisz komentarz »