REKLAMA

Polityka

Materna wyleciał z rządu!

Opublikowano 18 marca 2018, autor: Rafał Krzymiński

W poniedziałek (12.03) poseł Jerzy Materna stracił stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Materna posłem z Zielonej Góry jest od 2005 r. W 2015 r., po wygranych wyborach przez PiS dostał tekę wiceministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w randze sekretarza stanu ds. żeglugi śródlądowej. Zajął się swoim konikiem, czyli regulacją zaniedbanych rzek, w szczególności Odrą.

Zadzwonił minister

Poseł to zapalony kibic, głównie piłki nożnej. I nie tylko. Często można go spotkać na meczach Stelmetu BC. W styczniu wybrał się do hali CRS na pojedynek z Polskim Cukrem Toruń. Dobrze tego nie wspomina, bo został wygwizdany przez zielonogórskich fanów basketu.

Materna nie obraził się jednak na kibiców i nie odwrócił od drużyny. W niedzielę (11.03) poleciał do Monako na rewanżowy mecz Stelmetu w 1/8 Ligii Mistrzów. To miała być czysta rozrywka. W poniedziałek (12.03.) humor popsuł mu szef, Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. – Dowiedziałem się, o decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, którą oczywiście bardzo szanuję – mówi M.Materna. – Kilka tygodni temu wspominałem, że nikt w rządzie nie może się czuć bezpieczny i stało się. Nie będę jednak ukrywał, jestem zawiedziony – przyznaje. – To nie jest mój najlepszy dzień. Prawda jest jednak i taka, że w życiu przeszedłem wzloty i upadki. Człowiek, który stracił córkę, poradzi sobie ze wszystkim. Sprawy regionu zawsze lepiej doglądać w Warszawie, gdzie podejmowane są praktycznie wszystkie najważniejsze decyzje – przekonuje.

Niech ludzie mnie ocenią

Materna zapowiada, że będzie pracował dla regionu i częściej zaglądał do lubuskich wsi i miasteczek, bo nie może zawieść wyborców. – Mam jeszcze troszkę sił i wolę walki. W maju  firma miedziowa zaczyna kolejne odwierty. To nasza przyszłość. Uratowałem kożuchowski przemysł futrzarski, przekonując kolegów z partii, aby nie zakazywali hodowli zwierząt futerkowych – wylicza. – Zresztą, może nie powinienem o tym mówić, niech ludzie mnie ocenią – wzdycha.

Wielka szkoda

Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry żałuje, że Materna stracił posadę. – Miasto i region miały w nim sojusznika – uważa. – Pomógł nam zdobyć pieniądze na budowę obwodnicy Zielonej Góry. W tej sprawie rozmawialiśmy w piątek (9.03) w Warszawie w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i kilka kwestii udało nam się ustalić. Wierzę w to, że poseł Materna nadal będzie skutecznie działał na rzecz miasta i regionu. A jako prezydent Zielonej Góry, deklaruję, że będę współpracował z każdym ugrupowaniem dla dobra samorządu – podkreśla. – Legitymacje partyjne nie mają najmniejszego znaczenia.

 

RAMKA

Kariera Materny

W 1983 r. ukończył studia na wydziale budownictwa Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze, uzyskując tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego. W latach 1983-1989 był kierownikiem budowy Komunalnego Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego w Zielonej Górze. W kolejnych latach zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego i prowadził własną działalność gospodarczą. W kadencji 1998-2002 zasiadał w zielonogórskiej radzie miasta. Od 2005 r. poseł. W sejmie pracował w komisjach: Unii Europejskiej, Infrastruktury, Finansów i wraz m.in. Bogusławem Wontorem uczestniczył w Grupie ds. Przestrzeni Kosmicznej.

Napisz komentarz »