REKLAMA

Zdrowie

Miliony dla szpitala

Opublikowano 07 kwietnia 2018, autor: (krzym)

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze dostał od urzędu marszałkowskiego 7,3 mln zł. Z tej sumy, 5,4 mln zł pójdzie na Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, a konkretnie na rozpoczęcie prac projektowych i początek budowlanych. Pojawiły się jednak problemy. Nie udało się rozstrzygnąć przetargu. Zgłosiły się dwie firmy, które zaproponowały ok. 98 mln zł na tę inwestycję, czyli o 20 mln zł więcej niż zaplanowano w budżecie województwa.

Urzędnicy starają się o dodatkowe pieniądze na ochronę zdrowia.

– W ramach negocjacji z Komisją Europejską wnioskowaliśmy o przesunięcie z innych działań 10 mln zł na zdrowie – tłumaczy marszałek Elżbieta Polak. – Pozostałe brakujące 10 mln zł chcemy pozyskać z budżetu państwa, z Krajowej Rezerwy Wykonania, która będzie uruchomiona w 2019 roku. Wystąpiliśmy już o to – podkreśla.

Wbicie pierwszej łopaty pod budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka planowane jest na czerwiec.

1,7 mln zł będzie przeznaczone na wyposażenie hybrydowej sali operacyjnej na potrzeby chirurgii naczyniowej, kardiologii i kardiochirurgii. Dzięki niej będą możliwe bardziej skomplikowane zabiegi kardiochirurgiczne i kardiologiczne. Otwarcie nowej sali w kwietniu.

Napisz komentarz »