REKLAMA

Polityka

Kto kandydatem PiS?

Opublikowano 19 maja 2018, autor: PS

Paweł Mrowiec, Jacek Niezgodzki czy Marcin Jelinek? PiS szuka kandydata na burmistrza Kożuchowa.

Robert Paluch zadanie znalezienia kandydata na burmistrza zlecił Jerzemu Gale, szefowi PiS w gminie Kożuchów. – Ma czas do końca maja – mówi R. Paluch.

Rozmowy trwają od miesiąca. Na celowniku są trzy osoby. Podobno do J. Gały sam zadzwonił Marcin Jelinek. Wiceprzewodniczący rady dotychczas był utożsamiany z partią Pawła Kukiza, ale na początku roku zarząd lubuskiego Kukiz 15 się rozwiązał.

– Jestem jeszcze w stowarzyszeniu, ale zrezygnowałem ze wszystkich funkcji – mówi.

Z PiS rozmawiał tylko o współpracy. – W nadchodzących wyborach nie zamierzam kandydować pod żadnym szyldem, ale jeśli PiS chciałoby mi pomóc to jestem otwarty. W polityce jest wszystko możliwe. Na pewno odpada jedna partia, Platforma Obywatelska, bo oni mają swojego kandydata – mówi. Chodzi mu o Pawła Jagaska, obecnego burmistrza.

Jeśli nie Jacek to Paweł

Propozycję od PiS otrzymał Jacek Niezgodzki, były przewodniczący rady.

– Rozmawiam z wieloma mieszkańcami i przyznam, że namawiają mnie do startu, ale nie podjąłem jeszcze decyzji. Jestem bezpartyjny i jeśli się zdecyduję to wystartuję z własnego komitetu – stwierdza. O współpracy z PiS nie chce rozmawiać.

Start pod szyldem PiS zaproponowano także Pawłowi Mrowcowi.

– Nigdy nie byłem w żadnej partii, ale samorządowiec nie powinien być politykiem – mówi. Startu z poparciem PiS jednak nie wyklucza. – Wszystko zależy od decyzji Jacka Niezgodzkiego. Jeżeli on się nie zgodzi to ja będę ich kandydatem, chociaż uważam, że on byłby lepszy. Ja jestem z Kożuchowa patrzę głównie na miasto i starówkę, a on z Radwanowa widzi problemy całej gminy – mówi. Dodaje, że jeśli odrzuci propozycje PiS to i tak będzie można na niego zagłosować, bo będzie próbował dostać się do rady gminy. Swoich sił już raz spróbował. W 2014 roku starał się dostać do powiatu z list PO. Nie udało mu się. J. Niezgodzki i P. Mrowiec mówią, że decyzję o kandydowaniu podejmą do końca maja.

A kto radnym?

Może się okazać, że PiS łatwiej będzie znaleźć kandydata na burmistrza, niż na radnych. Sami członkowie tej partii nie chcą kandydować z jej listy. Andrzej Nowocień otwarcie deklaruje, że będzie startował do rady z listy obecnego burmistrza. Adrian Pikulski zaprzecza, że w ogóle jest zapisany do PiS i mówi, że będzie kandydatem niezależnym. A Andrzej Marek nie wie jeszcze, czy w ogóle weźmie udział w wyborach.

komentarz »
  1. korko 28 maja 2018 23:42 - Odpowiedź

    Jelinek chyba już był w wszystkich partiach. Przykleja się tam gdzie tylko może.. masakra….

Napisz komentarz »