REKLAMA

Polityka

PiS chce Nową Sól

Opublikowano 27 maja 2018, autor: FP

Andrzej Wieczorek to oficjalny kandydat na prezydenta Nowej Soli z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Szefostwo partii rządzącej zatwierdziło (23.05) kolejnych kandydatów na prezydentów miast, m.in. Nowej Soli. Tu o prezydencki fotel powalczy Andrzej Wieczorek.

O 56-latku zrobiło się głośniej na początku roku 2016, gdy otarł się o stanowisko wicestarosty nowosolskiego. Jego kandydatura nie przeszła jednym głosem.

Wieczorek od lat prowadzi w centrum Nowej Soli zakład fotograficzny.

– Współpracuję z PiS już od 2002 roku, byłem ich sprzymierzeńcem, zajmowałem się kampaniami wyborczymi minister Rafalskiej czy posłów Asta i Materny. Brałem współudział w tym wszystkim. Mam ścisłe kontakty z tymi osobami – wyjaśnia.

Złotówkę oglądam dwa razy

– Jestem na pewno osobą świeżą w temacie, ale dość mocno zorientowaną w tym, co się dzieje w Nowej Soli czy powiecie. Ktoś stwierdził, że się nadaję, zobaczył moje „talenty” – śmieje się Wieczorek. – Jestem pragmatyczny, nauczyła mnie tego działalność gospodarcza, każdą złotówkę oglądam dwa razy, zanim ją wydam. – tłumaczy kandydat PiS.

Na konkrety programu jeszcze poczekamy. – Program wciąż się rysuje, ale czekam jeszcze na ruchy innych kandydatów. Poczekajmy – mówi Wieczorek. – Jestem z Nowej Soli i widzę to miasto. Mam pomysły na jego temat. Mam nadzieję, że partia rządząca przychyli się do moich pomysłów i mi pomoże – dodaje.

Ławka jest krótka

Wicewojewoda Robert Paluch podkreśla: – To jest pracowity, porządny, uczciwy, zdeterminowany człowiek. Przedsiębiorca, który zna się na rzemiośle. Nie jest osobą konfliktową. A w samorządzie konflikty nie są potrzebne. Tytan pracy. – wylicza. – Wiemy, że prezydent Wadim Tyszkiewicz jest popularny, ma swoje narzędzia, ale w życiu nic nie jest wieczne – kwituje Paluch.

Co ciekawe, PiS brał pod uwagę Ryszarda Szablowskiego, radnego powiatu. Ten jednak odpuścił. – Wolę skupić się na powiecie. Tam też jest dużo do zrobienia – skomentował krótko.

A jak krok PiS komentuje sam Tyszkiewicz? – Ten kandydat świadczy o tym, że ławka PiS, jest bardzo krótka ? komentuje.

Napisz komentarz »