REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Tak się bawi Bodzów!

Opublikowano 02 czerwca 2018, autor: Rafał Krzymiński

W sobotę (26.05) w Bodzowie zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka.

Marika Radosz sołtysuje od stycznia. Od początku zapowiadała, że wioska będzie żyć. I nie rzuca słów na wiatr. Oj działo się! To nie było pierwsze święto dzieci w Bodzowie, ale po raz pierwszy zajęła się nim profesjonalna firma. – I całe szczęście – śmieje się Marika. – Rok temu wszystkie latałyśmy z wywalonym językiem, aby zaciekawić nasze dzieciaki.

Były gry i zabawy ruchowe. Czary w wiaderku. Bańki z wyrzutni i na sznurkach. Dmuchane zamki i trampolina. Nietypowy Dzień Dziecka, odbył się w Dzień Matki. Pewnie dlatego dzielne mamuśki założyły wystrzałowe okularki i kolorowe włosy i zatańczyły. Z gracją i wdziękiem!

– To była bardzo udana impreza – cieszy się Marika. – Wiadomo, zawsze coś można poprawić – śmieje się. – Bodzów będzie żył cały rok – zapowiada.
– Pochodzę z Żar, u nas nie mam takich fajnych festynów – zachwalała Katarzyna.

Dzieciaki miały okazję przejechać się motorem. Strażacy znów nie zawiedli.

Pomogli sponsorzy!

Cała impreza kosztowała 3 tys. 50 zł. Wioska zapłaciła 2 tys. zł z funduszu sołeckiego firmie Bajko Party z Kożuchowa za gry, zabawy i animacje dla dzieci. Dołożyła też 150 zł za przyjazd karetki. Sponsorzy ufundowali słodycze i przekazali pieniądze, łącznie 900 zł.

Marika dziękuję bytomskim firmom MAZBUD, bar Corleone& BistroPizza, usługi ogólnobudowlane Paweł Radosz, hurtowni wielobranżowej DAR, Katarzynie Walentowskiej, właścicielce sklepu spożywczego, Teresie i Tadeuszowi Gołygom, właścicielom sklepu odzieżowo-obuwniczego, MW-System. Pomogli też rolnik Julian Zarówny i Dawid Wal, mieszkaniec Bytomia Odrzańskiego.
Wszyscy chętni za darmo dostali słodką watę, popcorn, lody i chrupiące kiełbaski z grilla. Nie zabrakło stanowiska dla rodziców i gości z kawą, herbatą i słodkim poczęstunkiem.
Mali bodzowianie i rodzice mieli się bawić od 12.00 do 16.00. Atrakcje ich jednak aż tak pochłonęły, że ostatni goście wyszli dobrze po 19.00!
Napisz komentarz »