REKLAMA

Wasze sprawy

Rybacy i rolnicy kasę mają!

Opublikowano 30 czerwca 2018, autor: Rafał Krzymiński

Na przykładzie radnych z Kolska już wiemy, że nie trzeba być prawnikiem lub lekarzem, aby dobrze żyć. Wystarczy gospodarstwo rolne i kuter rybacki.

Najbardziej oszczędny jest Leszek Zboralski. Na koncie ma ponad 243 tys. zł. Wygląda na to, że rybak jeziorowy to bardzo opłacalna profesja. Radny mieszka w wielkim domu o pow. 163 mkw., wartym 550 tys. zł. Może się też poszczycić nieruchomościami. Grunty rolne, działka pod domem, budynek mieszkalny i budynki gospodarcze, łącznie są wycenione na 1 mln 325 tys. zł. Zboralskiego, bez odrobiny przesady można wpisać w poczet milionerów.

Eugeniusz Rybarczyk, przewodniczący rady gminy udowadnia, że rolnictwo to pewne źródło dochodów. Co prawda, na koncie w banku tego nie widać. Ale majątek, to nie tylko gotówka. Rybarczyk mógłby sprzedać gospodarstwo rolne za ok. 1 mln 270 tys. zł. A do dyspozycji ma jeszcze stodołę, garaż, magazyn zboża, bazę magazynową i budynek magazynowy, warte 90 tys. zł. Produkcja rolna to też zyski w wysokości 41 tys. 500 zł. Do tego należy doliczyć dopłaty do gruntów rolnych – 100 tys. zł rocznie.

Dorobić można się na działalności gospodarczej w zakresie telekomunikacji bezprzewodowej. Radny Marek Sikora, jest szczęśliwym właścicielem domu o pow. 120 mkw. i wartości rynkowej 120 tys. zł i mieszkania, za które biuro obrotu nieruchomościami mogłoby dać 180 tys. zł. Jest też w posiadaniu łąki, o wartości ponad 60 tys. zł oraz sprzętu i urządzeń do prowadzenia działalności gospodarczej za 56 tys. zł. W garażu Sikory znajdziemy cztery samochody, w tym audi a8 z 2001 r.

 

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup „Tygodnik Regionalna” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1416

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »