REKLAMA

Komunikacja

Za niski wiadukt? Niech jadą przez Ciepielów

Opublikowano 30 czerwca 2018, autor: PS

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrobiła za niski wiadukt w Rudnie. Nie mieszczą się pod nim ciągniki rolników. Rozwiązaniem ma być objazd przez Ciepielów.

Temat na posiedzeniu komisji (25.06.) poruszył Kazimierz Statkiewicz, radny z Rudna. Na czas budowy wiaduktu, robotnicy specjalnie dla rolników pogłębili przejazd o 80 centymetrów.

– Dobrze byłoby, żeby to pogłębienie zostało, bo wiadukt jest na 3,3 metra. Jak wyrównają drogę, to maszyny rolnicze nie przejadą – proponował radny.

Wójt Izabela Bojko pomyślała o rolnikach.

– Plan jest taki, że GDDKiA wyasfaltuje trzy kilometry między Rudnem a Ciepielowem. Skończy się wtedy problem z wybieraniem ziemi pod wiaduktem. Jak rolnik będzie miał do wyboru przeciskać się pod wiaduktem, albo jechać ładnie wyasfaltowaną drogą, która jest dwa kilometry dłuższa, to wybierze drogę – tłumaczyła wójt.

– Jak jest możliwość, żeby jeden głębszy przepust został, to niech zostanie – prosił radny.

Wójt: – To nie moja decyzja. Nie jestem inwestorem i to nie moja droga.

Radny: – Rolnicy mają kursować ze snopkami aż przez Ciepielów? Przecież to większe koszta.

Wójt: – To po co ja naciskam, żeby asfalt wylali, skoro rolnicy dalej będą się przepychać pod wiaduktem? Nikt go teraz nie rozwali.

– Schrzanili, a teraz robią objazd przez Ciepielów. Kto zatwierdził ten projekt? – denerwował się K. Statkiewicz.

– Asfalt to udogodnienie. Najpierw były spotkania i trucie wójtowej głowy. Potem przyjeżdżał dyrektor, szukaliśmy konsensusu, a dzisiaj pan radny mówi, żeby przepust zostawić. Nikt nie będzie przecież szuflami wykopywać niecki, żeby jeździć „na szagę” – zakończyła I. Bojko.

Napisz komentarz »