REKLAMA

Samorząd

Sprzeciw Jelinka

Opublikowano 30 czerwca 2018, autor: PS

Marcin Jelinek jeszcze nigdy nie zagłosował za absolutorium dla burmistrza Pawła Jagaska. W środę (28.06.) tradycji stało się zadość.

Absolutorium dla P. Jagaska to zwykle formalność. Cała uwaga skupia się więc na tych radnych, którzy są przeciwni, albo wstrzymują się od głosu. Takim radnym jest wiceprzewodniczący Marcin Jelinek. W tej kadencji tylko raz podniósł rękę za absolutorium. W 2015 roku, gdy głosowanie dotyczyło budżetu poprzedniego burmistrza. Przy absolutorium dla autorskiego budżetu P. Jagaska w 2016 i 2017 się wstrzymał, a w środę (28.06.) jako jedyny zagłosował przeciwko.

– Inwestycje są zbyt kosztowne, nie podoba mi się zarządzanie gminą i spółką. Dalej żyjemy na kredyt, a burmistrzowi nie udało się rozwiązać ważnego problemu socjalnego, jakim są mieszkania. Lista oczekujących się nie zmniejsza – punktuje M. Jelinek. Kadencję podsumowuje hasłem: „Zastaw się, a postaw się”.

    W głosowaniu wzięło udział tylko 12 radnych, bo Jacek Niezgodzki, Adrian Pikulski i Andrzej Marek nie przyszli na sesję.
Napisz komentarz »