REKLAMA

Wasze sprawy

Lenka skradła serce radnego!

Opublikowano 30 czerwca 2018, autor: Rafał Krzymiński

Daniel Roguski, po raz drugi został tatą. Tym razem doczekał się córeczki!

Lenka przyszła na świat w środę (20.06). Nowosolski radny, z synem Jankiem (20 miesięcy), w domu mocno trzymali kciuki za mamę i żonę. Wszystko poszło dobrze. Pani Mariola była bardzo dzielna. – Długo zastanawialiśmy się z żoną nad imieniem – śmieje się Roguski. – Zdecydowaliśmy się na Lenę.
– Po cichu nie liczył pan na drugiego syna? – zapytaliśmy radnego.
– Przy pierwszym dziecku, bardzo chciałem, żeby to był syn – nie ukrywa. – Teraz nie miałem takich oczekiwań. Cieszę się, że mam córkę, bo jestem już spełniony jako ojciec. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że wychować dwójkę, to nie taka prosta sprawa.
Zapowiada się gorący okres dla polityka PO. Podwójne rodzicielstwo musi połączyć z obowiązkami radnego i dyrektorskim stanowiskiem w Lubuskim Urzędzie Marszałkowskim. Wyzwań się jednak nie boi. – Podzielę się refleksją – mówi. – Kiedy żona leżała w szpitalu, sam zajmowałem się synem. Mam ogromny szacunek i podziw dla wszystkich kobiet za ich trud wkładany w wychowanie dzieci i obowiązki domowe. To wielka sprawa, na którą na co dzień nie zwracamy uwagi.

Pomaga żonie

Roguski stawia na partnerstwo. Zdaje sobie sprawę z tego, że mamy w niektórych sytuacjach nie można zastąpić. Robi jednak wszystko, co możliwe, żeby jej pomóc. – W rodzinie trzeba się dzielić obowiązkami – podkreśla. – Teraz jestem urlopie ojcowskim i wstaje w nocy do Lenki, później żona pozwoli mi pospać – śmieje się.

Janek jest troszkę zazdrosny, ale zaczyna pomagać rodzicom. Zaczyna wynosić pieluszki do śmietnika – chwali go tata.

Roguski lubi wyprawy rowerowe, w szczególności do Puszczy Tarnowskiej, gdzie najlepiej się relaksuje. Syna tam jeszcze nie zabrał, choć na bicyklu już siedział. Za kilka lat, szykuje się podróżowanie w czwórkę.
Gratulujemy państwu Roguskim. Niech Lenka dobrze się chowa.
Napisz komentarz »