REKLAMA

Wasze sprawy

Gmina stawia na papiery. Bardzo wartościowe!

Opublikowano 30 czerwca 2018, autor: PS

Do Przyborowa przyjechał tir papieru toaletowego.

Poszukiwanie miejsca rozładunku zaczęło się już w środę (27.06.), podczas sesji. Wójt zwróciła się do Małgorzaty Młynarek sołtyski Przyborowa:

– Załatwiłam tira papieru toaletowego – powiedziała. Sala wybuchła śmiechem. – To nie żart. Mamy problem, bo nie ma gdzie go rozładować. Czy możemy papier przywieźć na świetlicę? Trzeba by go tu zmagazynować, a później rozwiezie się po szkołach i innych instytucjach w gminie.

– Myślę, że poradzimy sobie z tym problemem – uśmiechnął się Radosław Kołpaczek, radny z Przyborowa. – W końcu papier ważna rzecz.

Tir przyjechał do wsi po 14.00. Rozładowano go w szkole, bo świetlica była przystrojona na wesele.

– Przywieźliśmy 6 ton, aż z Kostrzyna nad Odrą. Mamy 954 worki, a w każdym 96 rolek. W sumie 91 tys. 584 rolek – wyliczała Izabela Frąckowiak, z Polskiego Czerwonego Krzyża. PCK dostał papier od firmy ICT Poland. I. Fąckowiak z prezentem zgłosiła się do gminy, a wójt Izabela Bojko chętnie go przyjęła.

– Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Papieru toaletowego nigdy dość. W szkołach idzie jak woda – cieszyła się I. Bojko.

Wójt osobiście doglądała rozładunku.

– Nie byle jaki. Różowy, miękki, pachnący – chwaliła sołtys M. Młynarek.

Worki nosili uczniowie i pracownicy szkoły. Przybył też radny R. Kołpaczek, który trochę wzdychał pod ciężarem paczek, ale dzielnie je nosił.

Nie zawiedli też strażacy z Przyborowa. Wójt obiecała im, że w nagrodę będą mogli wziąć worek do remizy.

Przy rozładunku uwijał się też Krzysztof Gąsior, sołtys Lipin. Papier dla swojej wsi pakował prosto z tira.

– Niech pan zawiezie do biblioteki i świetlicy – instruowała wójt i z satysfakcją w oczach westchnęła: – Teraz mamy zapas na cały rok.

Napisz komentarz »