REKLAMA

Wasze sprawy

Rolnicy i górnicy mają dobrze!

Opublikowano 07 lipca 2018, autor: Rafał Krzymiński

Rolnik i górnik to nie zawsze doceniane profesje. Okazuje się, że przynoszą całkiem solidne dochody!

W zestawieniu najbogatszych, od kilku lat lider może być tylko jeden. Tradycji stało się zadość. Strażak Tomasz Duber, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej z Nowej Soli, jest właścicielem gospodarstwa rolnego o wartości 1 mln 110 tys. zł. Dobrze radzi sobie też Grzegorz Lech, zawodowy rolnik. Jego gospodarstwo rolne wyceniono na 337 tys. zł. Kolejne 110 tys. zł są warte nieruchomości i grunty. Tym samym, uzbiera się blisko pół miliona złotych. A żeby nie było tak różowo, warto wspomnieć, że Lech jest zadłużony w jednym z banków na 110 tys. zł.

O chleb nie muszą się też martwić pracownicy KGHM Polska Miedź. Firma dobrze płaci. Nic dziwnego, że Grzegorz Pilz, kierownik działu z jednostki ratownictwa górniczo-hutniczego w Lubinie, zaoszczędził 123 tys. zł. Ma też duży dom o pow. 199,84 mkw, który kosztuje 220 tys. zł. Nieruchomości Pilza i jego żony, czyli m.in. działka budowlana i ogrodowa, pomnażają majątek o kolejne 200 tys. zł.

Grzegorz Pilz

Zatrudnienie: KGHM Polska Miedź, oddział jednostka ratownictwa górniczo-hutniczego w Lubinie, kierownik działu; oszczędności – 123 tys. zł; nieruchomości: dom o pow. 199,84 mkw. o wartości 220 tys. zł (współwłasność małżeńska), działka ogrodowa o pow. 1772 mkw. o wartości 30 tys. zł (współwłasność małżeńska), działka budowlana o pow. 1093 mkw. o wartości 70 tys. zł, budynek gospodarczy o pow. 36 mkw. o wartości 20 tys. zł, garaż o pow. 24 mkw. o wartości 12 tys. zł, altana o pow. 40,49 mkw. o wartości 70 tys. zł (wszystkie współwłasność małżeńska); dochody – z tytułu wynagrodzenia – 153 tys. 686 zł, dieta radnego – 1878 zł, MCKK Lubin, umowa o dzieło – 1840 zł – przychód, 1472 zł – dochód; samochody – volkswagen passat kombi z 2006 r. o wartości ok. 17 tys. zł; zobowiązania pieniężne – brak.

 

Żeby przeczytać więcej, kup „Tygodnik Regionalna” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1726

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »