REKLAMA

Komunikacja

Droga kosztem kanalizacji

Opublikowano 07 lipca 2018, autor: PS

Starosta i wójt mają problem. Dostali ponad milion złotych na drogę w Buczkowie. Teraz trzeba znaleźć 800 tys. zł na wkład własny.

Inwestycję oszacowano na 2 mln zł. Starostwo i gmina wiejska Nowa Sól muszą do niej dołożyć 800 tys. zł. Solidarnie każdy ma wyłożyć po połowie.

– Znajdziemy pieniądze – deklaruje wójt Izabela Bojko. – To trzykilometrowy odcinek, który planowaliśmy remontować fragmentami. Teraz jest szansa, żeby zrobić go w całości i musimy z niej skorzystać – dodaje.

Gmina w budżecie na drogę w Buczkowie zapisała 100 tys. zł. Teraz musi jeszcze znaleźć jeszcze 300 tys. zł. – Prawdopodobnie zrezygnujemy z budowy kanalizacji i wodociągu w Ciepielowie – wzdycha wójt. To miejscowość, w której mieszka I. Bojko.

– Powiat nie znajdzie tyle pieniędzy. Jeśli nie dołożymy, to istnieje obawa, że trzeba będzie odstąpić od remontu – mówi wójt.

Wicestarosta Przemysław Ficner: – W czwartek (5.07.) podpisaliśmy umowę z wojewodą. Teraz ogłaszamy przetarg. Mam nadzieję, że wystarczy środków – mówi.

Powiat na tę inwestycję miał zaplanowane w budżecie 150 tys. zł. Jak udało nam się dowiedzieć 100 tys. zł przesunął ze środków na bieżące utrzymanie dróg. Pozostałe 150 tys. zł to oszczędności.

Napisz komentarz »