REKLAMA

Sport

Najlepsi odeszli, czas na przebudowę

Opublikowano 07 lipca 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Dziewiąty zespół pierwszej ligi w kolejnych rozgrywkach będzie wyglądał zupełnie inaczej. Z klubu odeszło kilku czołowych graczy.

Zielonogórzanie swój sezon zakończyli na początku czerwca. Teraz nasi szczypiorniści odpoczywają i już myślą o kolejnych rozgrywkach. Wiemy, że w składzie zespołu trenera Ireneusza Łuczaka zabraknie kilku czołowych zawodników. Jędrzej Zieniewicz, szósty najlepszy strzelec ligi (153 bramki w sezonie) zagra w ekstraklasowej Gwardii Opole, Marcin Jaśkowski odszedł do rywala zza miedzy Realu-Astromal Leszno, a Jakub Pawlicki, Marcin Nowicki, Kewin Polito, Marek Kwiatkowski i Maciej Orliński na razie szukają nowych klubów, bądź postawili tylko na pracę. AZS wzmocni prawoskrzydłowy Michał Wysocki, który w poprzednim sezonie grał w drugoligowej Astrze Nowa Sól.

– Niektórzy nie dogadali się z zarządem albo postawili na pracę. Połowa poprzedniego składu nie będzie już u nas grała – przyznał trener Łuczak – Żałuję, ponieważ drugi sezon jest zawsze trudniejszy niż pierwszy. Musimy posiłkować się zawodnikami, którzy przyjdą do nas na studia. Powinno ich być siedmiu lub ośmiu. Chciałbym, aby nasza kadra liczyła 20 osób. Na razie nie mogę powiedzieć, kto u nas zagra. Treningi zaczynamy na początku sierpnia. Po dwóch tygodniach pojedziemy do Wągrowca na sparing. Później zagramy turniej u siebie. Okres przygotowawczy mam już rozplanowany, ale jeszcze nie wiem, z kim będę pracował – zakończył szkoleniowiec.

Napisz komentarz »