REKLAMA

Wasze sprawy

Tomasz z Kolska piecze najlepsze ciasta. I pomaga

Opublikowano 07 lipca 2018, autor: Michał Szczęch

Tomasz Bączkowski od 17 lat mieszka w Kolsku. Jest architektem. Gotowanie to jego pasja. Lubi też pomagać ludziom. Dlatego, gdy zwyciężył w programie „Bake off – ale ciacho”, to wygrane pieniądze przeznaczył na pomoc uchodźcy, który stracił żonę w czasie wojny.

– Do gotowania ciągnęło mnie od małego ? wspomina Tomasz Bączkowski. Często zakradał się pod blat w kuchni, coś tam lepił, coś mieszał. Pamięta też kuchnię babci. – Robiła najlepsze pierogi – wspomina. 

Nie wybrał jednak szkoły gastronomicznej, a technikum hotelarskie w Jeleniej Górze.

Ma pasiekę w ogrodzie

Nie marzył o prowadzeniu pensjonatu. – Szkoła w Jeleniej Górze dawała po prostu możliwość nauki aż trzech języków obcych ? wyjaśnia. Dawała też samodzielność, szansę wyrwania się z domu.

Później były studia ekonomiczne we Wrocławiu i w Niemczech. – Na początku lat 90., gdy weszła demokracja, a z nią kapitalizm, wszyscy marzyliśmy o karierze biznesmena, o noszeniu garnituru i teczki, i chyba stąd mój wybór ? śmieje się Tomasz, który skończył też studia prawnicze, by ostatecznie zostać… architektem.

 

Żeby przeczytać więcej, kup „Tygodnik Regionalna” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 836

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »