REKLAMA

Wasze sprawy

Kożuchów znów odleci

Opublikowano 07 lipca 2018, autor: PS

Z Pawłem Jagaskiem, burmistrzem Kożuchowa i wielkim fanem disco polo rozmawiamy o trzeciej edycji „Cosuchovia Dance”.

Największą gwiazdą tegorocznej gali będzie…?

Wiadomo, Boys!

Który hit lubi pan najbardziej?

Trudno wybrać. Mają przecież kilkadziesiąt. Ostatnio słucham na okrągło jednej piosenki. Teledysk nakręcono w Warszawie. Do tytułów nie mam głowy… (burmistrz szybko sięga po telefon). „Najpiękniejsza dziewczyna”.

Zagrają ten hit?

Nie wiem, ale poproszę, żeby zagrali.

Był Pan kiedyś na koncercie Boysów?

Nie. Pierwszy raz usłyszę ich na żywo. Cieszę się, że będę mógł porozmawiać z Marcinem Millerem i zrobić wspólne zdjęcie. Dobra gala musi mieć gwiazdę. Rok temu był MiG, a specjalnie z Rumunii przyjechał Mario Bischin. Ważne są proporcje, dlatego zapraszamy też zespoły, które dopiero zaczynają – Piękni i Młodzi, Cliver, Eratox. Można powiedzieć, że to discopolowe średniaki, ale warto ich posłuchać. Na Boysach będzie się działo, bo już słyszę, że ludzie rezerwują czas na 19.00.

Przyjdzie taki dzień, że w Kożuchowie zaśpiewa Zenek Martyniuk, albo Sławomir?

Zenek trochę już odchodzi. A Sławomir zebrał słabe recenzje po koncercie w Nowej Soli. Po hicie „Miłość, miłość w Zakopanem” wszyscy oszaleli. Okazało się jednak, że na koncercie śpiewa dwa razy te same piosenki, albo „Puszka okruszka”. Nie wiem, czy zaprosimy go do Kożuchowa. Są ciekawsi wykonawcy niż Sławomir. Classic się odrodził.

A Energy Girls?

(Śmiech) Wystąpią za rok. Napisaliście, że w Zamku były erotyczne tortury, więc na pewno mieszkańcy przyjdą zobaczyć dziewczyny. Mają dwie piosenki, a niedługo wypuszczają nowy klip. Zespół powstał w Kożuchowie, więc damy mu szansę.

Pod sceną będzie można w tym roku stanąć z piwem?

Nie. Wokół sceny będzie strefa, do której nie wejdzie się z alkoholem. W ub. roku nasza ochrona wyłapała nawet osoby, które ukryły butelkę wódki w tubie po chipsach. Dla tych, którzy będą chcieli się napić, ustawimy specjalne budki.

O której startuje impreza?

Zaczynamy o 16.00, ale już o 11.00 w parku będą wystawione dmuchane zamki dla dzieci. Impreza potrwa do 24.00. W tym roku dojazd do Kożuchowa jest utrudniony, bo trwają remonty we Wrociszowie, Studzieńcu, a także w Lasocinie. Poinformowaliśmy zespoły, żeby wyjechały pół godziny szybciej. Boysi przyjadą prosto znad morza i zaraz po koncercie jadą do Słubic.

Wasza gala będzie lepsza od koncertów na Dni Nowej Soli?

W Kożuchowie imprezy zawsze są lepsze.

 

 

Program gali:

16.00 – Shantel

17.00 – Malibu

18.00 – Baflo

19.00 – Boys (gwiazda wieczoru)

20.00 – Eratox

21.00 – Cliver

22.00 – Bobi (gwiazda wieczoru)

23.00 – Piękni i Młodzi (gwiazda wieczoru)

Napisz komentarz »