REKLAMA

Aktualności, Sport

Powalczą w finale

Opublikowano 21 lipca 2018, autor: Rafał Krzymiński

W miniony weekend (14-15.07) w Nowej Soli, odbył się turniej Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej.

W rozgrywkach wzięło udział 16 par z województw lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i śląskiego. Zawodnicy walczyli o cztery miejsca premiowane startem w finale Mistrzostw Polski, który zaplanowany jest w Sulejowie (województwo mazowieckie).

Impreza stała na dobrym poziomie, o awansie decydowały duże umiejętności chłopaków.

Lubuszanie, po 2 pary z Krosna Odrzańskiego i Nowej Soli spisali się na miarę swoich możliwości. Reprezentanci Astry Nowa Sól są młodsi od swoich rywali, a to oznacza, że jeszcze w przyszłym roku mogą powalczyć o czołowe lokaty.

Awans zgodnie z regulaminem wywalczyły 4 pierwsze pary. Okazało się jednak, że zdobywcy 3 miejsca zrezygnowali ze startu w Mistrzostwach Polski. Dzięki temu szansę dostali nowosolanie Bugaj i Zakrzewski, którzy w meczu o 5. miejsce pokonali Krosno Odrzańskie 2:1 (15:21 ,21:18, 15:9). O ewentualnym starcie w finale, w najbliższych dniach zadecyduje jednak Polski Związek Piłki Siatkowej.

Trener Edward Szwec nie spodziewał się tak dobrego wyniku swoich podopiecznych. – To jest sukces. Chłopaki grali, co umieli i dobrze im wyszło – mówi. – Są młodsi od rywali i za rok mogą jeszcze rywalizować w tej kategorii wiekowej. Nie wiadomo jednak, czy będą grać w duecie. Powoli muszą doskonalić technikę np. grę blokiem i aby się rozwijać muszą iść dalej.

Trener przekazał nam jeszcze jedną dobrą wiadomość. W środę (18.07) w Spale odbyły się mistrzostwa Polski juniorów. – Nasz wychowanek Mateusz Michalak w duecie z kolegą ze Świnoujścia Miłoszem Krukiem zdobyli złoty medal. To cieszy – podkreśla dumny Szwec.

 

 

Wyniki turnieju

 

1. Kamil Małecki / Tomasz Szymlet ? Szamotuły

2. Dawid Kuźmiczonek / Oliwier Radke ? Goleniów

3. Arkadiusz Drzewiecki / Patryk Świetlicki ? Poznań

4. Kasper Jokiel / Jakub Szelągiewicz ? Szamotuły

5. Hubert Bugaj / Alan Zakrzewski ? „Astra” Nowa Sól

6. Jakub Jezierski / Stanisław Kudlak ? Krosno Odrz.

 

9-12. Dorian Chmielewski / Karol Kaczmarek ? „Astra” Nowa Sól

13-16. Adam Kalski / Adrian Kasperski ? Krosno Odrz.

Napisz komentarz »