REKLAMA

Sport

Idzie młodość!

Opublikowano 04 sierpnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Stelmet ma być coraz bardziej zielonogórski. W tym okienku transferowym za słowami idą czyny. Po trzech sezonach we Władysławowie do Zielonej Góry wraca Kacper Mąkowski.

To bardzo utalentowany 19-latek, który regularnie występuje w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Mąkowski mierzy 194 cm i gra na pozycji skrzydłowego. Jest wychowankiem SKM Zastal. Ukończył Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze i stamtąd trafił do klubu SMS PZKosz Władysławowo. W ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem drugoligowca. Przebywał na boisku średnio 26:32 min. i w tym czasie rzucał 14 pkt.

– Bardzo się cieszę, że dołączę do drużyny z Zielonej Góry – mówi sam zainteresowany. – To dla mnie wielkie wyróżnienie reprezentować klub i miasto, w którym się urodziłem. Wracam do domu po trzech latach nieobecności. Będę miał okazję dalej się rozwijać przy doświadczonych i najlepszych zawodnikach w Polsce – dodał nowy koszykarz naszego klubu.

Nowym centrem Stelmetu Enei BC został Amerykanin Frank Hassell. Być może z drużyną pożegna się też Edo Murić. W przypadku odejścia Słoweńca, klub poszuka jeszcze jednego zawodnika na jego miejsce.

Napisz komentarz »