REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Będziemy mieli nowe strażniczki?

Opublikowano 13 sierpnia 2018, autor: FP

Dwie panie starają się o pracę w straży miejskiej. Czy im się uda, dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni. – Nie wyobrażam sobie miasta bez strażników – komentuje prezydent.

W nowosolskiej straży miejskiej wakaty są od dawna. Ale jest szansa, że w tym roku szeregi formacji zasili płeć piękna. Wstępną selekcję przeszły dwie kandydatki. Teraz czeka je dalszy etap rekrutacji.

– Panie złożyły dokumenty, które zostały przeanalizowane. Są one wystarczające, aby można było przystąpić do rozmów ? wyjaśnia Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu. – Ewentualne zatrudnienie może nastąpić w najbliższych kilku tygodniach ? dodaje.

Trzeba jednak pamiętać, że strażnik po zatrudnieniu musi jeszcze odbyć miesięczne szkolenie, a i czas oczekiwania na mundur może być różny.

Okazuje się, że prezydent Wadim Tyszkiewicz o rekrutacji dowiedział się od nas. – To są sprawy, którymi zajmuje się komendant ? wyjaśnia. Jednak jego zdanie na temat straży miejskiej jest od lat niezmienne. I choć zdaje sobie sprawę z tego, że jest to ciężka, stresująca praca za niewielkie pieniądze, to jednak bez mundurowych nie wyobraża sobie miasta. – Jasne, ludzie nie chcą, żeby ktoś ich pouczał i wystawiał mandaty. Jak byłem zwykłym obywatelem, też chciałem likwidacji straży. Ale teraz wiem, że 90 proc. pracy, jaką wykonują strażnicy, policja nie wykona. Strażnicy i policjanci zajmują się zupełnie innymi sprawami ? wyjaśnia. – Niech każdy odpowie sobie na pytanie: czy wlepiać mandaty za złe parkowanie, czy może chcemy mieć wolną amerykankę i każdy będzie parkował, gdzie chce? – pyta Tyszkiewicz, który uważa też, że panie poradzą sobie w tej wymagającej pracy, bo przecież to nie tylko „ściganie przestępców”.

Strażnik miejski, który dopiero zaczyna przygodę z mundurem, może na początek liczyć na wynagrodzenie rzędu minimalnej krajowej. Wyższą pensję dostaną ci, którzy mają już doświadczenie w pracy w podobnej formacji.  

Napisz komentarz »