REKLAMA

Samorząd

Trzeba dołożyć pół miliona

Opublikowano 04 sierpnia 2018, autor: PS

Przebudowa oczyszczalni w Gołaszynie będzie droższa. – I tak cieszymy się, że tylko tyle, bo spodziewaliśmy się, że będzie więcej – mówi burmistrz Danuta Wojtasik.

Gmina cztery razy ogłaszała przetarg na remont oczyszczalni. Trzykrotnie go unieważniała.

– Przedostatnim razem najtańsza oferta opiewała na 5 mln 300 tys. zł. Postanowiliśmy zaryzykować i jeszcze raz poszukać wykonawcy. Opłaciło się, bo w ostatnim przetargu zgłosiła się firma, która zaoferowała, że wykona inwestycję za 5 mln 153 tys. zł. Zaoszczędziliśmy więc 146 tys. zł – mówiła podczas ostatniej komisji (30.07.) Danuta Wojtasik, burmistrz Nowego Miasteczka. Mimo to gmina i tak musi dołożyć do remontu. Kosztorys opiewał bowiem na 4,7 mln zł.

– Musimy znaleźć 556 tys. zł. – przyznała burmistrz. Nie trzeba będzie brać kredytu. Pieniądze pochodzą z tzw. wolnych środków. – Cieszymy się, że tylko tyle, bo spodziewaliśmy się, że będzie więcej. Kiedyś w przetargach były oszczędności rzędu 20 proc. Teraz zastanawiamy się, czy ktokolwiek do nich przystąpi i ile dopłacimy – tłumaczy burmistrz.

Inwestycję wykona konsorcjum HMK Sp. z o.o. i Konstrukcje Jatrzębskie Sp. z o.o. We wtorek (31.07.) burmistrz podpisała umowę. Część prac ma wykonać w tym roku. Przebudowa ma się zakończyć w 2019 r. Przypomnijmy, gmina na tę inwestycję dostałą unijne dofinansowanie na poziomie 85 proc.

Napisz komentarz »