REKLAMA

Sport

Młodsi, ale nie słabsi

Opublikowano 04 sierpnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Z takiego założenia wychodzi Krzysztof Dobek, nowy trener AZS-u Zielona Góra.

Grającym asystentem Dobka będzie libero Wiktor Zasowski. Oprócz niego w klubie zostali Robert Bitner, Mateusz Stefanowicz, Patryk Rogowski i Jakub Kupisz. Niektórzy skorzystali z propozycji innych klubów. Odeszli m.in. Jakub Skadorwa, czy Maciej Januszewski. Z kolei Mateusz Szubart przeniósł się z Nowej Soli do Zielonej Góry. Skład drugoligowca będzie się opierał przede wszystkim na młodzieży.

– Nie mogłem skorzystać ze wszystkich chętnych do gry w naszym zespole ? przyznał nowy trener Krzysztof Dobek. ? Przeprowadziliśmy wiele rozmów i przynajmniej na papierze mogliśmy zmontować zdecydowanie mocniejszy skład. Po wielu spotkaniach z prezesami Jerzym Daleckim oraz Tomaszem Paluchem stwierdziliśmy, że postawimy przede wszystkim na chłopaków, którzy przyjdą do nas na studia. W tym roku nasz budżet został obcięty. Mieliśmy pewne ograniczenia i musieliśmy je egzekwować. Być może w trakcie sezonu pojawią się fundusze na jakieś wzmocnienia – powiedział szkoleniowiec.

Bliski gry w AZS-ie był przyjmujący Przemysław Kępski. W ostatniej chwili wybrał jednak ofertę Astry.

Działacze AZS-u zwracają uwagę na problem juniorskiej siatkówki w naszym województwie. Przejście ćwierćfinału, bądź półfinału młodzieżowych mistrzostw Polski, coraz częściej staje się barierą nie do pokonania. W Zielonej Górze chcą temu zaradzić. Piramida szkoleniowa ma się zaczynać już od najmłodszych lat. Adepci siatkówki rozpoczną grę w Szkole Podstawowej nr 10. Później powinni trafić do VII LO, a najlepsi z nich będą reprezentować barwy seniorskiego zespołu. Na tym zależało też prezesowi LZPS, Tomaszowi Paluchowi.

Trener Dobek ma pracować w wyżej wymienionych szkołach i przy okazji „wyławiać” nowe siatkarskie talenty, które w przyszłości mają grać w AZS-ie.

Seniorzy w sezonie 2018/2019 zagrają w północnej grupie drugiej ligi. Do treningów wracają 20 sierpnia. Przygotowania rozpoczną się obozem w Zielonej Górze, w trakcie którego siatkarze skorzystają z m.in. siłowni, czy basenu. Później wystąpią w tradycyjnym już Turnieju Winobraniowym, gdzie zmierzą się z drużynami z Międrzyrzecza, Żagania i Kołobrzegu. Drugoligowy sezon rusza pod koniec września. Mimo dużego odmłodzenia składu trener Dobek mocno wierzy w powodzenie tego projektu.

– Trenowałem większość chłopaków w Świnoujściu. To młodzi, ale już doświadczeni siatkarze. Myślę, że będzie to dla nas spokojny sezon. Chciałbym, abyśmy rozkręcali się z meczu na mecz. AZS ma być groźny dla każdego rywala. Oczywiście potrzeba na to trochę czasu. Nasza kadra będzie liczna i zawodnicy będą rywalizowali o miejsce w składzie. Myślę, że może nastąpić taki moment, że ta mieszanka młodości zacznie fajnie grać i dojść bardzo wysoko ? z optymizmem zakończył szkoleniowiec zielonogórzan.

Skład AZS-u Zielona Góra na sezon 2018/2019:

Robert Bitner, Mateusz Stefanowicz, Patryk Rogowski, Jakub Kupisz, Wiktor Zasowski, Mateusz Szubart, Fryderyk Polus, Paweł Jakubowski, Andrzej Stanulewicz, Sebastian Draczyński, Mateusz Wołowicz, Mikołaj Głowacki i Mateusz Śmigiel.

Napisz komentarz »