REKLAMA

Komunikacja, Wasze sprawy

Będzie przystanek dla przysiółków

Opublikowano 13 sierpnia 2018, autor: Michał Szczęch

Edmund Błajet, nasz stały Czytelnik z Marianek (gm. Kolsko) przybył mimo upałów do naszej redakcji. Przybył, co podkreślił, w imieniu swoim i pozostałych mieszkańców Marianek, Zacisza i Mesze.

– W pobliżu naszych przysiółków, przy głównej drodze, jest przystanek, ale autobusy się tam nie zatrzymują – poskarżył się Edmund Błajet.

To o tyle problem i absurd, że i pan Edmund, i pozostali mieszkańcy przysiółków, jeśli chcą wsiąść w autobus, to muszą iść ponad kilometr do Konotopu. A przy drodze, na domiar złego, nie ma chodnika!

W imieniu pana Edmunda i jego sąsiadów udaliśmy się w czwartek do siedziby spółki SUB-BUS. Nakreśliliśmy problem. Zapewnili, że przystanek zostanie uruchomiony  prawdopodobnie w październiku. A błąd wynika z niedopatrzenia.

Kolejnym problemem jest brak przystanku po drugiej stronie ulicy, dla wysiadających z autobusów jadących w stronę Kolska. Tam niestety nie ma zatoczki. Dlatego mieszkańcy powinni apelować do gminy, a ta do Zarządu Dróg Wojewódzkich, by taką zatoczkę wybudowano.

Napisz komentarz »