REKLAMA

Gospodarka

Dołożyli prawie dwie bańki

Opublikowano 18 sierpnia 2018, autor: PS

Kożuchów będzie miał nowy komisariat policji. – Cieszymy się, bo obecny jest w fatalnym stanie – mówi komendant Grzegorz Karpiński.

Prace ruszyły w poniedziałek (13.08.). – Na razie ogrodziliśmy teren i wywozimy gruz – mówią robotnicy. W następnej kolejności będą wycinane drzewa, w tym olbrzymia lipa. Za rok na działce pod koszarami ma już stać nowy komisariat. Policja dwukrotnie ogłaszała przetarg na jego budowę. Za każdym razem zgłaszali się przedsiębiorcy, którzy wyceniali robotę na więcej niż 4 mln zł, co przekraczało budżet. W trzecim przetargu zgłosił się przedsiębiorca z Otynia który zaproponował, że postawi komisariat za 5 mln 772 tys. zł. Komenda Główna zdecydowała, że dołoży brakującą sumę.

– Po prostu wykorzystane zostaną pieniądze, które miały być przeznaczone na inną inwestycję – mówi insp. Grzegorz Karpiński, komendant policji w Nowej Soli. Dzięki temu powstanie też komisariat w Iłowej i kompleks budynków ze strzelnicą przy komendzie w Gorzowie Wlkp. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że te trzy inwestycje powstaną kosztem komendy w Żarach, której budowę przesunięto w czasie.

Parking na 84 auta 

– Cieszymy się, bo obecny komisariat jest w fatalnym stanie – mówi G. Karpiński.

W komisariacie w Kożuchowie pracuje 30 osób. Według projektu na parterze ma się mieścić prewencja, a na piętrze wydział kryminalny. Część budynku będzie przeszklona. Przed nim powstanie parking, a z boku garaże. – Liczymy, że poprawi się także łączność, bo komisariat stanie na wzniesieniu – mówi komendant.

Działkę policja dostała w prezencie od radnych. Możliwe, że teraz w ramach podziękowania odda gminie stary budynek komendy. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2019 roku.

Burmistrz Paweł Jagasek: – Dobrze, że policja dopięła ten projekt. Komisariat powstanie w pobliżu dużego osiedla i szkoły. Poprawi się bezpieczeństwo – mówi.

Napisz komentarz »