REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Kultura, Oświata

Będzie koncert zapomnianego kompozytora!

Opublikowano 25 sierpnia 2018, autor: Michał Szczęch

2 września 2018
17:00

– Historia to ciągłe odkrywanie ? zwykł Mawiać Marcin Kula, pasjonat historii z Siedliska. – W moim przypadku mowa o odkrywaniu, jak znaczącym ośrodkiem kultury było Siedlisko, szczególnie w XIX wieku ? dodaje zazwyczaj M. Kula.

Ostatnio światło dzienne ujrzały zdjęcia z pobytu na zamku znanego malarza Philipa de Laszlo. Pisaliśmy o tym na naszych łamach. Dziś o kolejnym małym odkryciu.

– Louis Spohr w 1815 roku gościł w Siedlisku i stworzył tu kilka dzieł ? informuje M. Kula. – To niemiecki kompozytor, skrzypek i dyrygent, niekiedy określany mianem „Zapomnianego Mistrza”. Za życia cieszył się sławą równą Beethovenowi, zaś jego utwory orkiestrowe i kameralne traktowane były na równi z dziełami Mozarta.

Dzieł Spohra, w wykonaniu Stretto Quartet, będziemy mogli posłuchać już 2 września. Na zamku w Siedlisku zabrzmi m.in. utwór, który ponad 200 lat temu Spohr skomponował właśnie w Siedlisku.

Tytuł kulturalnego pikniku „Nie tylko Louis Spohr” nie wziął się jednak z przypadku. Bo zaplanowano też spektakl „Antygona” w wykonaniu teatru Terminus A Quo.

Początek występów o 17.00. Wstęp jest darmowy. Przyjść może każdy. Zaprasza Fundacja Karolat, która jest organizatorem koncertu. Dodajmy na koniec, że spotkania z kulturą wyższą w zamku w Siedlisku, za sprawą m.in. fundacji Karolat, stają się już tradycją. W ubiegłym roku zorganizowano piknik jazzowy.

Napisz komentarz »