REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Kończą Towarową!

Opublikowano 03 września 2018, autor: Rafał Krzymiński

Po kilku miesiącach ruszyły prace remontowe przy dworcu PKP. Czy najbardziej pechową inwestycję drogową wreszcie uda się dokończyć?

Na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Zjednoczenia aż do ulicy Wojska Polskiego działają dwie firmy. Na placu budowy w minionym tygodniu bywało różnie. Jednego dnia pracownicy uwijali się jak w ukropie, drugiego można ich było policzyć na palcach jednej ręki. Mały postęp jednak jest.

Będzie dobrze

– Jestem dobrej myśli – komentuje prezydent Wadim Tyszkiewicz. – Chwilowe przestoje na budowie, wynikają obecnie z tego, że pracujące firmy czekają na materiały budowlane.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe PA-BEX Ewa Pachowicz z Nowej Soli za 2 mln 429 tys. 61 zł prowadzi roboty brukarskie. Dostarczy też oświetlenie i zagospodaruje teren, m.in. zasieje trawę. Ten etap prac musi być gotowy do 15 listopada.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa za 699 tys. 458 zł położy nowy dywanik asfaltowy na jezdni. Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 października.

Przypomnijmy. Pierwszy wykonawca, warszawska firma Export-Pribex zaczęła pracę wiosną zeszłego roku. Wyburzyła kilka budynków, które przeszkadzały w inwestycji, stworzyła zarys ronda. Potem  popadła w kłopoty finansowe. Brakowało jej ludzi. Firma złożyła w sądzie wniosek o upadłość, a urzędnicy rozwiązali z nią umowę.

Napisz komentarz »