REKLAMA

Samorząd

Sesja szybka jak błyskawica!

Opublikowano 03 września 2018, autor: Rafał Krzymiński

Nowosolscy radni pobili kolejny rekord. Czwartkowa (30.08) sesja trwała zaledwie 37 minut.

Przewodniczący rady, Piotr Szyszko, słynie z szybkiej pracy. Projekty uchwał czyta z prędkością odrzutowca. I tym razem tradycji stało się zadość. Radni uczcili 38. rocznicę powstania NSZZ Solidarność i obejrzeli film pamiątkowy o powstaniu ruchu, który przyniósł Polsce wolność. A potem już poszło gładko.

Koncesje na alkohol

Uchwały w większości miały charakter techniczny. Radni wprowadzili zmiany w budżecie na 2018 r., przyjęli informacje z działalności Zakładu Usług Miejskich i tradycyjnie zgodzili się na udzielenie bonifikaty od opłaty za przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Nowa Sól-miasto. Maksymalnie mogą działać 362 punkty. Nie oznacza to jednak, że w każdym sklepie czy pubie będzie można sprzedawać najmocniejsze trunki.

W 130 lokalach kupimy napoje z 4,5 proc. zawartością alkoholu i piwo, w 116 napoje do 18 proc. zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa). 116 właścicieli sklepów i restauracji może starać się o koncesję na sprzedaż „mocarzy” powyżej 18 proc. alkoholu.

Radni utworzyli też odrębny obwód głosowania nr 18 w Nowej Soli, obejmujący Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Szpital w Nowej Soli, ul. Chałubińskiego 7.

Upomniał się o połączenie

Na sesji pojawiła się jedna interpelacja. Zgłosił ją radny Andrzej Sieciechowic. – Przy ul. Jana Pawła II znajduje się przystanek wspólnej komunikacji miejskiej SubBus – mówił. – Ta dzielnica miała być połączona ze strefą północną. Tymczasem autobus linii nr 3 omija tę trasę i jedzie ulicą Zielonogórską do Otynia. Kobiety się skarżą, że muszą nadrobić drogę. Teraz to nie wielki problem, ale zimą, kiedy zrobi się ciemniej będzie inaczej – podkreślał.

Wiceprezydent Jacek Milewski odpowiedział – Do końca września przyjmujemy uwagi do funkcjonowania naszej komunikacji i nie wykluczamy korekty rozkładu jazdy – zadeklarował.

Napisz komentarz »