REKLAMA

Gospodarka

Gruba kasa na „Elektryka”

Opublikowano 03 września 2018, autor: FP

Aż 3,2 mln zł warte są podpisy, które reprezentacja władz powiatu złożyła we wtorek w Poczdamie. Chodzi o dofinansowanie projektu, kótry zakłada przebudowę budynku „Elektryka” przy ul. Piłsudskiego oraz wyposażenie szkoły w nowoczesne pracownie. Całość warta jest 3,7 mln zł.

Pieniądze pozwolą na wyposażenie pracowni procesów produkcyjnych, miernictwa i materiałoznawstwa, eksploatacji energetyki oraz kompleksu pracowni z obrabiarkami CNC. Zaplanowano również utworzenie ogródka energetycznego (energii odnawialnej).

– Zadanie ma być finansowane z dwóch funduszy: w ramach polsko-niemieckiego programu Interreg oraz w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ? wyjaśnia Dagmara Ostrowska, rzecznik nowosolskiego starostwa. – W tym momencie mamy podpisaną umowę na dofinansowanie z pierwszego źródła, ale czekamy jeszcze na potwierdzenie drugiego wsparcia. Dążymy do tego, aby w 2019 roku prace na obiekcie już trwały ? wyjaśnia.

Z kolei starostwa Waldemar Wrześniak komentuje: – Ta inwestycja to kolejny dowód na to, że z powodzeniem wykorzystujemy wszystkie możliwości, aby pozyskiwać środki na doskonalenie kształcenia. Mam nadzieję, że inwestycję docenią nasi obecni i przyszli uczniowie, oraz że wzrośnie znacznie poziom nauczania i przygotowania do wykonywania zawodu

Inwestycja ma zakończyć się we wrześniu 2020 roku.

Napisz komentarz »