REKLAMA

Sport

Oldboje przy siatce

Opublikowano 10 września 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Nowa Sól zakończyła wakacje siatkarskim akcentem. Na Wodnym Świecie zorganizowano turniej siatkówki plażowej oldbojów.

Do rywalizacji przystąpiło siedem ekip, które walczyły w dwóch kategoriach. W +70 zwyciężyła para Rafał Popiołek-Robert Gondyk. Reprezentacja Straconych Talentów pokonała w finale duet Tomasz Stępień-Mirosław Janeczek 2:0 (15:10, 15:8).

– W tym roku nasze przygotowania były bardzo spontaniczne. Szczerze mówiąc to praktycznie ich nie było ? mówi Robert Gondyk. – Od zakończenia gry na hali mieliśmy jeden trening ? dodał Rafał Popiołek. ? Udało się wygrać na świeżości.

W zmaganiach +100 triumfowali Juliusz Chilicki i Sławomir Dziki. Pokonali Grzegorza Rogulę i Wojciecha Swaryczewskiego 2:1 (9:15, 15:11, 11:9). Trzecie miejsce zajęli Roman Śnieżek i Przemysław Szwaja.

Niedługo rusza kolejna edycja nowosolskiej ligi siatkówki. Stracone Talenty bronią mistrzostwa zdobytego w poprzednim sezonie. Ekipa liczy na mocnego rywala, ale z szacunkiem wypowiada się o wszystkich. ? Finałowe starcia ostatnio były bardzo wyrównane. Teraz pokonaliśmy przeciwnika, z którym przegraliśmy rok temu. Myślę, że gdybyśmy się z nimi połączyli, to moglibyśmy powalczyć w lubuskiej trzeciej lidze. Spokojnie pogralibyśmy w środku tabeli, no ale… to tylko dywagacje. Amatorska liga będzie w tym roku dużo mocniejsza. Dojdą kadeci z Astry, zbierają się chłopaki z Zielonej Góry. Zapowiada się ciekawa rywalizacja ? zakończył Popiołek.

Napisz komentarz »