Ludzie, wydarzenia

Gazem w bankomat

Opublikowano 08 września 2018, autor: PS

W Kożuchowie w powietrze wyleciał kolejny bankomat. Tym razem sprawcom udało się ukraść pieniądze.

Do wybuchu doszło w poniedziałek (3.09.), chwilę przed 4.00. Sprawcy zaczaili się na bankomat przy Biedronce (ul. Nowosolska). Eksplozja była tak potężna, że ze sklepu wyleciały szyby. Uszkodzone zostało także wejście. Alarm wezwał ochronę, ale gdy ta pojawiła się na miejscu, sprawców już nie było. Ochroniarze poinformowali policję. Przy bankomacie pojawili się technicy i przez kilka godzin zabezpieczali ślady. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, sprawcy wywołali wybuch wpuszczając gaz.

– To bandytyzm. To już drugi bankomat w dwa miesiące – mówi Natalia Pawlak, prezes Banku Spółdzielczego. Przypomnijmy, pod koniec czerwca nieznani sprawcy wysadzili bankomat na os. 22 Lipca w Kożuchowie. Znajdował się w ścianie banku. Nie wydostali pieniędzy, ale dokonali takich zniszczeń, że oddział przez ponad miesiąc był nieczynny.

– W poniedziałek mieliśmy go otworzyć i uruchomić bankomat. Akurat w ten sam dzień wysadzili drugi. Podcinają nam skrzydła – mówi N. Pawlak. Bankomat kosztuje ok. 50 tys. zł.

Ukradli, ale nie wszystko

Ile ukradziono? – Nie podajemy kwoty, żeby nie zachęcać innych do podobnego działania – mówi prezes banku. Podobno nie udało im się zrabować wszystkiego. Policja zabezpieczyła monitoring i szuka świadków zdarzenia, ale nie będzie to łatwe.

– To zorganizowana grupa. Pewnie obserwowali sklep. Wiedzieli, żeby uderzyć o takiej godzinie, kiedy wszyscy śpią. To chyba jacyś chemicy, skoro potrafią doprowadzić do takiego wybuchu – mówi N. Pawlak.

Biedronkę otwarto dopiero o 19.00. – Aktualnie działa w swoich standardowych godzinach. Uszkodzenia strefy wejściowej zostały czasowo zabezpieczone, a w kolejnych tygodniach będziemy dokonywać dodatkowych napraw – mówi Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A.

Napisz komentarz »