REKLAMA

Wasze sprawy

Dożynki z problemami!

Opublikowano 08 września 2018, autor: Rafał Krzymiński

W sobotę (15.09), drugi raz z rzędu, dożynki odbędą się na bytomskim rynku. I na tym koniec dobrych wiadomości. Z roku na roku, ubywa stoisk i chętnych, aby zaangażować się w święto plonów.

Bonów, podobnie jak rok temu, nie angażuje się w imprezę. Sołtys Kazimierz Rakowski bezradnie rozkłada ręce, bo jak twierdzi, na taki stan rzeczy nie ma większego wpływu. – Kiedyś na wiosce mieszkało 22 gospodarzy, teraz zaledwie 3 – wylicza. – I właściwie na tym powinniśmy zakończyć naszą rozmowę, bo te zestawienie jest wymowne. Większość nowych sąsiadów to „mieszczuchy”, które powyrzucały z domów wszystkie sprzęty przydatne w organizacji dożynek. Zresztą, nikomu się nie chce angażować – nie owija w bawełnę. – Jeden się uczy, drugi pracuje, trzeci woli posiedzieć w domu w spokoju.

 


Liczba słów ukrytego tekstu: 465

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »