REKLAMA

Wasze sprawy

Dyktatura i ściema

Opublikowano 08 września 2018, autor: FP

O nieetycznych zachowaniach w urzędzie i swoim starcie w wyborach opowiada Krzysztof Marciniec, były sekretarz miasta.

Wróćmy do sierpniowej rozprawy. Rozumiem, że pytania m.in. o alkohol i kochankę były próbą ukazania standardów etycznych wiceprezydenta, który zarzuca panu nieetyczne zachowanie? Tylko czy to nie jest słowo przeciwko słowu?

Na moją prośbę o wskazanie konkretnych przepisów lub norm jakie naruszyłem, wiceprezydent nie potrafił odpowiedzieć, mówiąc że nie jest prawnikiem. Jakoś w sądzie nie słyszałem z jego strony aby podważał jakiekolwiek zadane przeze mnie pytanie. Po prostu nie odpowiadał. Gdy ja wskazywałem, jakie przepisy łamał to stwierdził, że nie wszystko co jest zgodne z prawem jest uczciwe, a przepisy były łamane dla dobra mieszkańców. Zastanawiam się tylko, kto ma decydować, co jest uczciwe, a co nie? Raczej zakrawa to na anarchię lub próbę dyktatury.

Mówi pan, że słowo przeciwko słowu. Jakby dobrze poszukać w pewnych firmach i instytucjach to na ten temat można znaleźć ciekawe informacje. Ale po co? Inteligentny zrozumie, a głupiego nie przekonasz.

Przez te wszystkie lata przymykał pan oko na tego typu „nieetyczne zachowania”?

Robiłem to co mogłem, czyli informowałem prezydenta Tyszkiewicza o tym, co się dzieje. Gdybym wtedy działał inaczej nie było by dzisiejszych sporów. Ale wtedy była to dla mnie ludzka tragedia, takim ludziom należy pomagać, a nie ich dobijać. Mimo wszystko nie żałuję tego. Jedyne co mi się wtedy udało to przekonać prezydenta, aby odebrał klucze od urzędu pewnej osobie i wymusił na niej leczenie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 675

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »