REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Rowerzysta w szpitalu

Opublikowano 08 września 2018, autor: PS

Kobieta jadąca audi potrąciła rowerzystę. 31-latka ratował Mateusz Brodzik, zawodowy strażak, który akurat przejeżdżał obok.

Do zdarzenia doszło we wtorek (4.09.) rano na trasie Przyborów-Siedlisko.

– Akurat miałem wolne. Wracałem z Nowej Soli. Nagle zobaczyłem przed sobą kłęby kurzu i samochód na poboczu, który jedzie w moim kierunku. Na szczęście się zatrzymał, bo już się bałem, że we mnie uderzy – mówi Mateusz Brodzik zawodowy strażak i ratownik medyczny. Podbiegł do samochodu. Jechała nim 62-letnia kobieta.

– Pamiętam, że spytała, czy go zabiła? Powiedziałem że w aucie nikogo nie ma, ale wtedy wskazała na drogę i pokazała rowerzystę – opowiada Mateusz.

Sto metrów dalej leżał 31-letni mężczyzna.

– Był przytomny. Mówił, że boli go noga. Miał złamane udo i uszkodzoną miednicę. Samochód zdarł mu też skórę. Miał odkrytą piszczel. Zacząłem krzyczeć do ludzi, żeby przynieśli apteczki – mówi. Opatrzył mu nogę. Po chwili na miejsce przyjechali strażacy z Nowej Soli i z Przyborowa. Przejęli akcję ratunkową. Rowerzystę na desce przetransportowano do karetki i zabrano do szpitala.

Policja ustaliła, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi, a sprawczynią była kobieta. Zjechała na drugi pas, bo prawdopodobnie się zapatrzyła. Zatrzymano jej prawo jazdy. Będzie miała sprawę w sądzie.

Napisz komentarz »