REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Śpij spokojnie Jasiu

Opublikowano 08 września 2018, autor: PS

Niemowlak wyłowiony z Odry nie pozostał bezimienny. W czwartek (6.09.) Jasia pochowano na cmentarzu w Otyniu. Prokuratura wciąż szuka matki.

Na pogrzeb chłopca przyszły urzędniczki z ośrodka pomocy. Razem z żoną przyjechał też Łukasz, nowosolanin, który 18 czerwca br. wyłowił chłopca z Odry.

– Każde życie, każdy człowiek ma prawo do pamięci. I ma prawo do imienia. Temu dziecku zostało nadane imię Jaś – mówił na pogrzebie ksiądz.

Imię nadała mu prokurator Ewa Antonowicz, która prowadzi śledztwo.

– Chociaż tyle mogłam dla niego zrobić – mówi.

W czwartek na grobie chłopca złożyła kwiaty. Nie ustaje w poszukiwaniu sprawców, którzy wrzucili Jasia do rzeki. Niedawno wyszło na jaw, że na ciele chłopca były jeszcze ślady ukłuć. Śledczy wykluczają aborcję. Ktoś prawdopodobnie chciał się upewnić, że Jaś nie żyje, albo po narodzinach chciał go zabić. Rany zadawane ostrym narzędziem są na plecach, a także na szyi. Jedno dźgnięcie przebiło grdykę. Prokuratura opublikowała zdjęcia rzeczy, które znaleziono przy noworodku. Ludzie zareagowali.

– Cały czas wysyłają maile i dzwonią. Sprawdzamy każdy ślad, ale na razie przełomu w sprawie jeszcze nie ma – mówi E. Antonowicz.

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup „Tygodnik Regionalna” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 172

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »