REKLAMA

Aktualności, Sport

Hasali na beemiksach

Opublikowano 30 września 2018, autor: Jakub Kłyszejko

W Nowej Soli zorganizowano zawody z cyklu East BMX Cup. Na naszym torze ścigało się prawie stu zawodników z Polski i Niemiec.

Nasi zachodni sąsiedzi poważnie podchodzą do ścigania na bmx-ach. Do Nowej Soli przyjechały całe „obozy” poszczególnych klubów. Sportowcy rozstawili się z całą masą profesjonalnego sprzętu.

– Po raz drugi gościliśmy rundę pucharu w naszym mieście – przyznał Łukasz Hendel, prezes klubu Spark Nowa Sól. – Chodziło nam o to, aby dzieciaki mogły sobie pojeździć. Starty to kluczowa sprawa. Najlepsi dostali nagrody i medale. Nasi spisali się całkiem nieźle. Niemcy jeżdżą lepiej technicznie, ale my mieliśmy przewagę własnego toru. Jestem zadowolony z organizacji i poziomu sportowego. To były największe zawody w naszym kraju – podsumował.

 

 Wpychał brata pod górkę

W Sparku Nowa Sól jeżdżą bracia Franek i Kuba Ostrowscy. – Cztery lata temu zacząłem startować. Rok później namówiłem Franka. Najpierw śmigał na rowerku dla dzieci. Wpychałem go pod te wszystkie hopki i widziałem, że bardzo mu się to podoba – mówi 17-letni Kuba. – Razem jeździmy na treningi. Często startujemy w zawodach. Idzie mi całkiem nieźle – dodaje 10-letni Franek. Bracia w wolnych chwilach sami szkolą swoje umiejętności. Między innymi w okolicach nowosolskiej strefy ekonomicznej.

 

Wyniki naszych zawodników:

Sobota

Początkujący 7-8 lat: 3.Igor Świątek, 5.Daniel Gorlicki

Początkujący 9-10 lat: 2.Emil Gorlicki

Początkujący 13-14 lat: 2. Kamil Bandurowski,

Koła 26 calowe: 1. Kacper Jakubas, 2. Jan Wrożyna, 3. Jakub Ostrowski,

Kategoria 11-12 lat: 1. Gracjan Zborowski,

Kategoria 13-14 lat: 3. Kuba Żurek,

Kategoria 15-16 lat: 1. Aleksander Marchwiński.

Niedziela

Początkujący 9-10 lat: 2. Emil Gorlicki

Początkujący 13-14 lat: 1. Kamil Bandurowski,

Koła 26 calowe: 1. Kacper Jakubas, 2. Jan Wrożyna, 3. Jakub Ostrowski

Kategoria 9-10 lat: 3. Szymon Weigelt,

Kategoria 13-14 lat: 2. Kuba Żurek.

Klub Spark Nowa Sól zaprasza wszystkich chętnych na treningi. Odbywają się raz w tygodniu, a prowadzi je Gustaw Dądela, aktualny mistrz Polski. Więcej informacji można znaleźć na klubowym Facebooku.

 

Napisz komentarz »