REKLAMA

Samorząd

Chcesz obrazić? Mów: Pinokio!

Opublikowano 30 września 2018, autor: PS

Na sesji w Kożuchowie znów było gorąco. Posypały się wyzwiska.

W czwartek (27.09.) na sesji w Kożuchowie Alicja Prokopiak zadała kilka pytań burmistrzowi.

– Ile pieniędzy z miasta Nowa Sól trafiło na nasz przystanek? Dał pan 500 tys. zł na remonty budynków dwóm mieszkańcom Kożuchowa, a wiele innych się wali. Dlaczego sprzedano budynek na jednostce? W byle jakiej sprawie radni muszą głosować, a w tej sam pan podął decyzję. Tam miały być mieszkania 500 plus – mówiła.

Burmistrz Paweł Jagasek zwrócił się do przewodniczącego rady: – Nie będę odpowiadał na pytania pani Alicji. Jest okres przedwyborczy, a ta pani startuje na radną i obraża mnie na różnych forach. Proszę, by pytania złożyła na piśmie i wtedy się ustosunkuję. Zadała trzy, a w dwóch są kłamstwa. Nie będę odpowiadał osobie, która nazywa mnie Pinokiem i kłamcą – powiedział.

A. Prokopiak: – Nazwałam pana Pinokio, bo obiecał pan zniesienie abonamentu na wodę, a okazało się, że znów go pan wprowadził. Kłamie pan szybciej niż nasz rząd…

– Proszę o ograniczenie słów typu, kłamca, Pinokio, bo są obraźliwe – przerwał Ireneusz Drzewiecki, przewodniczący rady.

– Ja panu burmistrzowi nie ubliżam, to on ubliża komitetowi, z którego startuję – odpowiedziała A. Prokopiak. Kandydatka na radną przyszła w koszulce z napisem „Duda nie jesteś moim prezydentem” i „Nie głosuję na PiS”.

– Mam taką samą z napisem „Jagasek nie jest moim burmistrzem”. W niej rozdaję ulotki wyborcze – zdradziła nam pani Alicja.

Napisz komentarz »