REKLAMA

Wasze sprawy

Walczą o stołki i kasę

Opublikowano 06 października 2018, autor: PS

Aż 14 radnych ubiega się ponownie o mandat w radzie miejskiej w Kożuchowie. Konkurencja jest spora, bo do walki o władzę stanęło aż osiem komitetów. O 15 miejsc ubiega się 53 kandydatów.

Okręg nr 1 – 797 wyborców (ulica: Dworcowa, Kącik Szczęścia, Konopnickiej, Nowa, Ogrodnicza, Osiedle Kolejowe, Osiedlowa, Słowackiego, Spokojna, Spółdzielcza, Topolowa, Wesoła, Zielona, Żeromskiego, 3 Maja, 9 Maja 1950)

Kandydaci: Ryszard Żak – KWW P. Jagasek (wuefista z SP nr 2), Józef Mindler – KWW M. Jelinek (pracownik Lasów Państwowych), Rajmund Warzuszyński – PSL (pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej), Adam Waszkowiak – KWW J. Niezgodzki (zapalony wędkarz, miłośnik motoryzacji), Małgorzata Wiśniewska – PiS (inżynier, prowadziła w Kożuchowie biuro usług geodezyjnych).

 

Okręg nr 2 – 880 wyborców (ulica: 22 Lipca 1807 numery: 4 – 12B, 13, 14 – 14D, 15, 16A – 16D, 17, 18 – 18C, 19, 20 – 20C, 21, 22 – 22B, 23, 24 – 24E, 25, 26 – 26E, 27, 35, 37)

Kandydaci: Jacek Greń – KWW P. Jagasek (pracownik Uskom), Dorota Grzelak KWW M. Jelinek (obecna radna, pracuje w Banku Spółdzielczym, jest wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie”), Trzcińska Teresa PiS (była radna,osoba wielkiego serca).

 

Okręg nr 3 – 769 wyborców (ulica: 22 Lipca 1807 numery: 28 – 28D, 30, 32 – 32D, 34 – 34D, 36 – 36E, 38 – 38E, 40 – 40C)

Kandydaci: Grzegorz Wajman – KWW P. Jagasek (obecny radny, pracownik spółdzielni mieszkaniowej), Beata Majka – PiS (pracownica Gedii).

 

Okręg nr 4 – 1 029 wyborców (ulice: Chopina, Elektryczna, Kolonia Moniuszki, Moniuszki, Nowosolna, Plac Ewangelicki, Plac Jedności Robotniczej, Słoneczna, Szprotawska, Traugutta, Wolności, Zacisze, Zygmuntowska)

Kandydaci: Henryk Kardynał – KWW P. Jagasek (przedsiębiorca), Alicja Prokopiak – KWW M. Jelinek (emerytka znana z walki o zniesienie abonamentu i czystą wodę), Tomasz Jakóbczak – PSL (obecny radny), Anna Raczykowska-Piotrowska PiS , Marian Heger KWW Jedność Narodu-Wspólnota (emeryt).

 

Okręg nr 5 – 797 wyborców (ulice: Jastrzębia, Kacza, Krucza, Lisia, Literacka, Polna, Sokola, Sowia, Zajęcza, Żagańska, 1 Maja)

Kandydaci: Tomasz Walczak – KWW P. Jagasek (obecny radny, strażak z OSP Kożuchów), Janusz Idzikowski KWW M. Jelinek (przez 10 lat był listonoszem, obecnie pracuje w firmie Ovopol), Wiesław Zawadzki – PSL (członek PSL, były pracownik Zasetu), Daniel Binięda – KWW J. Niezgodzki (przedsiębiorca), Jadwiga Jasińska – PiS (pracownica nowosolskiej Gedii z zacięciem do pracy społecznej).

 

Okręg nr 6 – 789 wyborców (ulice: Daszyńskiego, Bolesława Krzywoustego, Głogowska, Klasztorna, Kościelna, Legnicka, Limanowskiego, Mickiewicza, Obywatelska, Plac Matejki, Rynek, Spacerowa, Towarowa)

Kandydaci: Zdzisław Szukiełowicz – KWW P. Jagasek (obecny radny, regionalista, pracownik CK Zamek), Piotr Jakóbczak – KWW J. Niezgodzki (pracownik Gedii, brat radnego Tomasza Jakóbczaka), Paweł Mrowiec – PiS (kiedyś prowadził salonik prasowy „Mrówka”,  dyplomowany zarządca nieruchomości, pracuje w firmie prywatnej na stanowisku dyrektor ds.handlowych, kandyduje też na burmistrza).

 

Okręg nr 7 – 753 wyborców (ulice: Czesława Miłosza, Drzymały, Garbarska, Głowackiego, Henryka Sienkiewicza, Inwestycyjna, Kolonia Zielonogórska, Kolorowa, Kraszewskiego, Nowogrodzka, Okrzei, Plac Kopernika, Plac Targowy, Plac Zwycięstwa, Wisławy Szymborskiej, Władysława Reymonta , Zielonogórska, Zbigniewa Herberta)

Kandydaci: Ireneusz Drzewiecki – KWW P. Jagasek (przewodniczący rady, pracownik Domu Dziecka w Kożuchowie), Bartłomiej Jagiełło – KWW M. Jelinek (21 lat, strażak OSP Kożuchów), Sławomir Sokołowski – KWW J. Niezgodzki (przedsiębiorca, były piłkarz Korony Kożuchów, LKP Stypułów, LZS Zawisza Radwanów), Romana Woźniak – PiS (matka czworga dzieci, wieloletni pracownik zakładów mięsnych).

 

Okręg nr 8 – 760 wyborców (ulice: Anny Haller, Grota-Roweckiego, Chabrowa, Hoża, Jaśminowa, Kręta, Kwiatowa, Lawendowa, Liliowa, Parkowa, Piaskowa, Różana, Słonecznikowa, Storczykowa, Tulipanowa)

Kandydaci: Halina Perdian – KWW P. Jagasek (obecna radna), Szymon Kolbuch – KWW M. Jelinek (22 lata, uczeń w szkole policealnej na kierunku technik masażysta), Beata Kędziora KWW J. Niezgodzki (księgowa), Alicja Jamrozik – PiS (posiada doświadczenie biznesowe, nie miała szczęścia w ostatnich wyborach).

 

Okręg nr 9 – 847 wyborców (ulice: Bolesława Prusa, Górska, Kolonia Górska, Koszarowa, Kościuszki, Krótka, Marcinkowskiego, Młynarska, Rataja)

Kandydaci: Barbara Brzezińska KWW P. Jagasek (obecna radna, emerytka, była dyrektorka ZSP 2 Nitki), Jakub Kordek – KWW M. Jelinek (21 lat, ukończył ZSP 5 na kierunku technik spedytor), Żaneta Drążewska-Barkiewicz – KWW J. Niezgodzki (społecznik, aktywna zawodowo), Krystyna Marek PiS (życie poświęciła najbliższym, teraz chce pracować w samorządzie, matka radnego Andrzeja Marka).

 

Okręg nr 10 – 831 wyborców (Podbrzezie Dolne, Podbrzezie Górne, Słocina)

Kandydaci: Anna Iskra KWW P. Jagasek (kierownik wspólnot mieszkaniowych w Uskom), Angelika Stawarz – KWW M. Jelinek (członek rady sołeckiej w Słocinie), Andrzej Marek – PiS (obecny radny, kominiarz).

 

Okręg nr 11 – 827 wyborców (Bulin, Cisów, Stypułów, przysiółek Kierzkowice)

Kandydaci: Andrzej Nowocień KWW P. Jagasek (obecny radny, strażak OSP Stypułów), Roman Nowak – KWW M. Jelinek (rolnik), Jarosław Mielnik – KWW J. Mielnika (były prezes OSP Stypułów).

 

Okręg nr 12 – 645 wyborców (Broniszów, Radwanów)

Kandydaci: Krzysztof Pazdyka KWW P. Jagasek (strażak OSP Broniszów), Jacek Niezgodzki – KWW J. Niezgodzki (obecny radny, kandydat na burmistrza).

 

Okręg nr 13 – 871 wyborców (Książ Śląski, Studzieniec)

Kandydaci: Adrian Michalak KWW P. Jagasek (sołtys Studzieńca), Marcin Jelinek KWW M. Jelinek (wiceprzewodniczący rady, kandydat na burmistrza), Barbara Krzywiecka – PiS (kobieta silnego charakteru, która mimo ciężkiego losu nie zapomni o innych), Krystyna Kazimierska – KWW Jedność Narodu-Wspólnota (prowadził działalność gospodarczą).

 

Okręg nr 14 – 958 wyborców (Mirocin Górny, Mirocin Średni, Mirocin Dolny)

Kandydaci: Adrian Pikulski KWW J. Niezgodzki (obecny radny, sołtys Mirocina Średniego), Jolanta Gała – PiS (kożuchowski przedsiębiorca, startowała wcześniej do Sejmiku Wojewódzkiego z list PiS, żona Jerzego Gały, szefa kożuchowskiego PiS), Radosław Bubliński – KWW Jedność Narodu-Wspólnota (pracuje w firmie transportowej).

 

Okręg nr 15 – 1 024 wyborców (Bielice, Czciradz, Drwalewice, Dziadoszyce, Lasocin, Sokołów, Solniki, przysiółek Zawada)

Kandydaci: Piotr Skwierczyński – KWW P. Jagasek (obecny radny, sołtys wsi Solniki), Henryk Olejniczak KWW M. Jelinek (rolnik), Piotr Malczyk – KWW P. Malczyka (sołtys Czciradza).

 

Ramka

Zasiadanie w radzie się opłaca, zwłaszcza, że następna kadencja potrwa pięć lat. Zwykły radny może liczyć na dietę w wysokości 805 zł miesięcznie (ponad 43 tys. zł w całej kadencji). Jeśli radnemu uda się zostać przewodniczącym komisji, może liczyć na 971 zł miesięcznie (ponad 58 tys. zł przez pięć lat). Jeszcze lepiej być wiceprzewodniczącym rady, bo ten może liczyć na dietę w wysokości 1147 zł (przez całą kadencję uzbiera ponad 68 tys. zł). Szczytem marzeń jest fucha przewodniczącego, bo ten dostaje 1431 zł miesięcznie (przez całą kadencję zarobi ponad 85 tys. zł). Na diety radnych społeczeństwo wyda przez pięć lat ponad 840 tys. zł.

 

Napisz komentarz »