Drugi wyjazd, druga wygrana

Opublikowano 06 października 2018, autor: Jakub Kłyszejko

UKS Trójka ponownie zgarnęła trzy punkty w hali rywala. Tym razem pewnie pokonała ekipę z Brzegu.

SKS Orlik Brzeg – UKS Trójka Nowa Sól 25:33 (12:19).

Orlik: Bednarek – Piech 7, Ogorzelec 6, Wojcieszek 4, Miś i Dziurgot po 2, Włodek, Stypiński, Białożyt i Cichoń po 1 oraz Młotkowski, Krocz, Bujak, Suwiczak, Adwent i Jarosz.

Trójka: Rapiejko, Kujawa, Maciejewski – Orliński 7, Bortnowski, Nowakowski i Hajnysz po 4, Lisiewicz, Kowalski, Marciniak i Kokot po 3, Swereda i Florczak po 1.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Drużyny szły łeb w łeb aż do 14. minuty. Później grali już tylko nasi. Trójka kompletnie zdominowała przeciwnika i rzuciła aż dziewięć bramek z rzędu! Gospodarze nie wiedzieli, co się dzieje. Razili nieskutecznością i popełniali błędy, które były konsekwencją świetnej postawy podopiecznych trenera Bronisława Malego. Po tak mocnym ciosie Orlik nie był w stanie się już podnieść. Nasz szkoleniowiec dał w tym spotkaniu pograć wszystkim zawodnikom. Zmiennicy też go nie zawiedli i cały czas grali na wysokim poziomie. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach, czekamy na pierwsze domowe. W niedzielę (07.10) o godzinie 17:00 w hali przy ul. Botanicznej nowosolanie zagrają z Dziewiątką Legnica. Wcześniej, bo o 14:00 obejrzymy finał wojewódzkiego Pucharu Polski. Zmierzą się w nim Lider Świebodzin i Sparta Gubin.

Okiem trenera:

Bronisław Maly: – Otrzymaliśmy pomoc od trenera Zewu Mariusza Kwiatkowskiego, który podpowiedział nam, na kogo mamy zwrócić szczególną uwagę. Od 14. minuty wyłączyliśmy z gry głównego rozgrywającego, a jednocześnie pierwszego trenera Brzegu. Odsunęliśmy rywala od rzutu, a ten dał się zaskoczyć. My w tym momencie byliśmy bardzo skuteczni. Udało się nam wyprowadzić kilka kontr, a potem dobrym atakiem pozycyjnym ustawiliśmy sobie mecz. Pilnowaliśmy, aby każdy jak najlepiej wykonał swoja pracę. W drugiej połowie chcieliśmy grać spokojnie i przede wszystkim kontrolować wynik. Nie panikowaliśmy i ostatecznie zwyciężyliśmy po naprawdę dobrym spotkaniu.

Pozostałe wyniki: SKF KPR Sparta Oborniki – SSRiR Start Konin 33:22, Zew Świebodzin – Śląsk Wrocław Handball Team 30:20, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – MKS Tęcza Kościan 21:22, MKS Żagiew Dzierżoniów – Bór Oborniki Śląskie 34:27, LKS OSiR Komprachcice – UKS Lider Swarzędz 40:38, Moto-Jelcz Oława – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 27:26.