REKLAMA

Wasze sprawy

Wychowują nowych czytelników

Opublikowano 06 października 2018, autor: oprac. msz

Biblioteka GDK w Kolsku zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – Wielki człowiek”.

Jest to projekt dla trzylatków (dzieci urodzone w 2015r.) i ich rodziców. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą (wyprawki będą wydawane tylko dzieciom, które zapiszą się lub są już zapisane i, które wypożyczą co najmniej jedną książkę).

– Nie wydajemy wyprawek dzieciom niezapisanym ? informują w książnicy. – Nie przekazujemy wyprawek w czasie wizyt w przedszkolach. Kartę biblioteczną może założyć tylko dorosły opiekun prawny i jego obecność jest konieczna do otrzymania bezpłatnej książki, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce, czyli bibliotekę.

– Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię ? informują w bibliotece w Kolsku. – Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny, bo czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.Napisz komentarz »