REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Kończę z sołtysowaniem

Opublikowano 27 października 2018, autor: PS

Adrian Michalak, sołtys Studzieńca, przegrał wybory i zrezygnował. – Nie chce mi się już szarpać z radnym – tłumaczy.

Rezygnację złożył we wtorek (22.10.) rano. Tłumaczy, że to przez radnego Marcina Jelinka.

Jego polityka prowadzona dotychczas skupiała się tylko na negowaniu każdej idei podjętej przeze mnie czy władze gminy. Odbija się to mocno na możliwościach rozwoju miejscowości. Nie widzę dalszej możliwości pracy na rzecz społeczeństwa w związku z polityką jaką prowadzi radny – napisał w uzasadnieniu rezygnacji.

– Przez ostatnią kadencję ciężko nam się współpracowało. Po co mam się denerwować przez kolejnych pięć lat? To nie ma sensu – tłumaczy.

A. Michalak jest najmłodszym sołtysem w gminie Kożuchów. Ma 26 lat. W tych wyborach kandydował na radnego z list burmistrza. Zdobył 148 głosów. M. Jelinek startował w tym samym okręgu. Zdobył 25 głosów więcej.

– Mieszkańcy nie poszli na wybory (z 866 uprawnionych głosowało tylko 358 osób – 41,3 proc.). Wybrali Jelinka. Niech się zatem wykaże w pracy dla Studzieńca – mówi sołtys. – Kończę z sołtysowaniem. Skupiam się na działaniu w OSP – dodaje.

Radny: To dziecinada!

M. Jelinek: – Każdy robił swoje. Jak próbowaliśmy działać wspólnie, nie do końca nam to wychodziło. Ale to nie powód, żeby rezygnować. Połowa sołtysów mogłaby tak zrobić, bo się z kimś nie dogaduje – komentuje radny.

– Sołtys nie robi mi na złość, ale wyładowuje negatywne emocje na własnych mieszkańcach. To tak jakbym po przegranej na burmistrza stwierdził, że nic już nie robię, a rozkręcam Szlachetną Paczkę i planuje znów zaangażować się w WOŚP. To skrajnie nieodpowiedzialne i dziecinne zachowanie, tym bardziej, że za trzy miesiące są wybory na sołtysów w gminie – dodaje M. Jelinek.

– Rezygnacja jeszcze do mnie nie dotarła. Na pewno będę chciała się spotkać z sołtysem. Jego kadencja kończy się w lutym, dlatego spróbuję go przekonać, żeby ją dokończył. Jeśli się nie uda, to zorganizujemy nowe wybory – mówi Magdalena Zwolińska, sekretarz gminy Kożuchów.

Napisz komentarz »