REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Zamieszanie na cmentarzu

Opublikowano 27 października 2018, autor: Michał Szczęch

– Urząd gminy zakazał nam sprzątać cmentarz! – grzmią członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Otyńskiej. Urząd odpowiada, że to nieprawda.

– To skandal! – obrusza się Andrzej Ławniczek, sołtys wsi Bobrowniki. – Przygotowywaliśmy się do akcji sprzątania cmentarza ? opowiada. – Aż tu nagle zadzwonił urzędnik gminy. Zapytał, czy mamy pozwolenie na sprzątanie. Zasugerował, że bez pozwolenia nie powinniśmy sprzątać, że nie możemy używać pojemników na śmieci, bo cmentarzami zarządza urząd gminy. Ale chwileczkę, przecież tam leżą nasi bliscy, a cmentarz jest dobrem wspólnym! Jeździłem ze znajomymi sprzątać cmentarz w Wilnie, we Lwowie. I nigdzie nie musiałem prosić o zezwolenia! Czułem się zaszczycony, że mogłem sprzątać. Dlaczego gmina postępuje w ten sposób? – denerwuje się sołtys Ławniczek.

Dzwonili też do Potęgi

Zdenerwowania nie ukrywa Robert Kowalewicz, który od listopada będzie pełnił funkcję radnego. – To arogancja władzy ? uważa. – To nie na rękę pani burmistrz. Denerwuje ją, że są w gminie ludzie, którzy coś robią społecznie. A czym podpadli nasi zmarli świętej pamięci, którzy są pochowani na cmentarzach w naszej gminie? – pyta R. Kowalewicz.

– Nikt nie chce wyręczać gminy, my tylko chcemy posprzątać zaniedbane i opuszczone groby – komentuje radny Marcin Urbanowski. – Wydzwanianie do sołtysów, to żenada.

 

Żeby przeczytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 353

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »