Wysoka porażka Trójki

Opublikowano 04 listopada 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Nasi nie mieli nic do powiedzenia w stolicy Dolnego Śląska. Musieli gonić Śląsk już od pierwszych minut.

Śląsk Wrocław Handball Team – UKS Trójka Nowa Sól 35:23 (18:8).

Śląsk: Pasiuta – Parzonka 9, Platt 6, Gradziński, Unkell i Kowalik po 4, Starczewski 3, Wróblewski i Gawski po 2, Słomczewski 1 oraz Krupa, Maciak i Juszczak.

Trójka: Rapiejko, Kujawa, Ceglarz – Paszkiewicz 6, Florczak 4, Krempa 3, Kokot, Marciniak, Orliński i Kowalski po 2, Nowakowski i Lisiewicz po 1 oraz Szymczyszyn, Bortnowski, Adamek i Swereda.

Trójka na ligowe zwycięstwo czeka już ponad miesiąc. Po niezłym początku i dwóch wygranych w halach rywali nasi przegrali cztery mecze z rzędu. Ten we Wrocławiu nie rozpoczął się po ich myśli. Nowosolanie prowadzili tylko raz, w pierwszej minucie 1:0. Później gospodarze błyskawicznie zaczęli odjeżdżać. W 12. minucie zrobiło się już 8:2. Podopieczni trenera Bronisława Malego próbowali reagować, ale nic z tego nie wynikało. Przewaga gospodarzy wciąż się zwiększała. Po trzydziestu minutach wrocławianie mieli wszystko pod kontrolą i raz za razem karali nowosolan. Szansa na rehabilitację już w sobotę (03.11). Nasi zagrają na wyjeździe z OSiR-em Komprachcice. Mecz rozpocznie się o 17:00.

Ubiegły tydzień bardzo długo będzie pamiętał trener Bronisław Maly. Wziął udział w gali stulecia piłki ręcznej w Polsce. Z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał srebrny krzyż zasługi.

Pozostałe wyniki 7.kolejki: UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – KPR Sparta Oborniki 27:26, MKS Żagiew Dzierżoniów – SKS Orlik Brzeg 21:23, LKS OSiR Komprachcice – SSRiR Start Konin 32:31, Moto-Jelcz Oława – Zew Świebodzin 22:26, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MKS Tęcza Kościan 23:24, UKS Lider Swarzędz – Bór Oborniki Śląskie 29:32.