Wasze sprawy

Jose Luis z Meksyku przyjedzie do Konotopu!

Opublikowano 04 listopada 2018, autor: Michał Szczęch

Czy w Konotopie padnie rekord okolicy w ilości ludzi tańczących zumbę w jednym czasie? Pod okiem Jose z Meksyku na pewno jest na to szansa.

Nad akcją w Konotopie czuwa Anna Mączka-Smagur, mieszkanka, która już kilka razy dała się poznać jako świetna społeczniczka. – Chcemy rozruszać Konotop, zaproponować coś nowego – mówi Anna. I zachęca wszystkich, by 17 listopada o godzinie 16 stawili się w sali wiejskiej i razem ruszyli do latynoskiego tańca.

Zumba-fitnes latino

Impreza reklamowana jest jako maraton, bo potrwa dwie godziny. Wszystko się zgadza, przecież rekord świata w maratonie mężczyzn to właśnie dwie godziny z ułamkiem. – Zumba-fitnes latino, bo tak brzmi pełna nazwa imprezy, ma za zadanie rozciągnąć uczestników w rytmach salsy, bachaty, reggaeton, cha cha, merengue – kontynuuje Anna. – Tańczyłam już z Jose pod Poznaniem. Było super!

Poznań też nie wziął się z przypadku. Jose przyjechał z Meksyku i kilka lat temu zamieszkał w Poznaniu, by m.in. dawać tam lekcje tańca. Należy do zespołu Punto Latino, finalisty Mam Talent.

Zbiorą na salę językową

Owszem, spotkanie w Konotopie będzie w charakterze komercyjnym. Bilet kosztuje 20 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że Jose przyjedzie do Konotopu również w grudniu. I wtedy zumba będzie miała cel szczytny, bo społeczny. Wtedy uczestnicy zrzucą się, by zasilić budżet rady rodziców, działającej przy szkole w Konotopie.

Przewodniczącą rady jest właśnie Anna Mączka-Smagur. – Pieniądze zebrane w trakcie drugiej akcji, tej grudniowej, przeznaczymy na doposażenie sali językowej, którą chcemy stworzyć w naszej szkole.

Wcześniej, by sala powstała, uczniowie, rodzice i nauczyciele zbierali żołędzie, o czym również pisaliśmy na naszych łamach.Napisz komentarz »