Planowe zwycięstwo

Opublikowano 04 listopada 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Pogoń bez większych problemów pokonała rywala z Ołoboku. Ten postawił się naszym tylko przed przerwą.

Pogoń Przyborów – Błękitni Ołobok 4:1 (2:1).

Bramki: Otulak (6), Czapla (41), Kmiećkowiak (85), Gabiga (90) – Borkowski (31).

Pogoń: Gołąb – Bebrys, Uścio, Serafin, Marciniak (od 70. min Galas), Czapla, Złotkowski (od 70. min Napieralski), Bugajewski, Kmiećkowiak (od 87. min Jędraszak), Gabiga, Otulak (od 74. min Czerny).

Błękitni: Skarżyński – Matwiejczyk, Świostek, Bogusz żk, Banicki, Schmidt (od 46. min Świetlik), Kryvulin, Borkowski żk, Smoliński, Szpytko, Kałużny.

Beniaminek został ukarany karą w wysokości 250 złotych za niedopilnowanie porządku w meczu z Promieniem Żary. Na szczęście w kolejnym spotkaniu emocjonowaliśmy się tylko boiskowymi wydarzeniami. Już w szóstej minucie strzelanie rozpoczął niezawodny Paweł Otulak. Asystę przy bramce zanotował Konrad Gabiga. Później gra toczyła się głównie w środku pola. Oglądaliśmy sporo niedokładnych zagrań, po których denerwował się trener Rafał Galas. Gospodarze dominowali, ale nie przekładało się to na kolejne trafienia. Dość niespodziewanie Błękitni wyrównali. Błąd popełnił bramkarz Pogoni, a sytuację wykorzystał czujny Wojciech Borkowski. Gospodarze zdążyli wyjść na ponowne prowadzenie jeszcze przed przerwą. Oddali kilka strzałów na bramkę Wojciecha Skarżyńskiego i przez kilkanaście sekund bombardowali jego teren. W końcu Patryk Czapla wepchnął piłkę do siatki.

Rezultat 2:1 utrzymywał się aż do 85. minuty. Nasi byli dużo lepszym zespołem, ale do samego końca musieli drżeć o trzy punkty. Jedna bramka gości mogła zmienić wiele. Na szczęście nie zmieniła. Gospodarze dołożyli dwa gole i zainkasowali już szósty komplet punktów w okręgówce.