REKLAMA

Sport

Odra bez trenera

Opublikowano 04 listopada 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Henryk Mazurkiewicz nie jest już szkoleniowcem Odry Bytom Odrzański. Trener podał się do dymisji dwie kolejki przed zakończeniem rundy.

Czwartoligowiec wygrał tylko dwa z trzynastu spotkań i zajmuje przedostatnie miejsce w lidze. Trener nie chciał za bardzo komentować swojej decyzji. – Skończyły mi się pomysły na dalsze prowadzenie tej ekipy. Piłka nożna ma sprawiać radość, a tego mi w ostatnim czasie  brakowało. Spędziłem w Odrze półtora roku, ale niestety klub nie poszedł do przodu pod względem organizacyjnym czy finansowym. Rozstaliśmy się w bardzo dobrych relacjach i życzę Odrze jak najlepiej – podsumował były już szkoleniowiec.

Prezes Arkadiusz Telega namawiał trenera, by dokończył sezon w Bytomiu. Szkoleniowiec był nieubłagany i nie zgodził się na dalszą współpracę. – Formuła się wyczerpała – skomentował Telega. – Rundę dokończy asystent Tomasz Skrężyna. Potem zobaczymy, co dalej. Zależy nam, aby kolejny trener stawiał na młodych. Oczekiwania szkoleniowców są  wygórowane, bo do prowadzenia drużyny w czwartej lidze potrzebna jest licencja UEFA A. W naszym regionie może się nią pochwalić niewielu ludzi – przyznał Telega.

Kandydatami na nowego trenera Odry są zwolniony ze Sprotavii Mieczysław Sobczak, czy pozostający bez pracy Andrzej Michalski. Decyzja zapadnie w przerwie zimowej.Napisz komentarz »