REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Dziś przeprawa, jutro most!

Opublikowano 04 listopada 2018, autor: FP

Powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości chcą odbudowy mostu w Bytomiu Odrzańskim. – Nasz program był przemyślany – mówi wicestarosta Przemysław Ficner.

Przedwyborczych haseł i obietnic było wiele. Ale chyba nic nie przebije tego, nad czym planują pracować powiatowi radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z pomysłów na powiat jest bowiem… odbudowa mostu na Odrze w Bytomiu Odrzańskim.

Wicestarosta Przemysław Ficner (który bez problemu wywalczył reelekcję) podkreśla, że nie jest to wprost obietnica wybudowania mostu, lecz obietnica wsparcia realizacji tego celu. – Wiadomo, że nie da się tego zrealizować wyłącznie z powiatowych, czy tym bardziej gminnych środków. Ale dołożymy starań, żeby pomóc tej inicjatywie – deklaruje. – Nasz program był przemyślany. Wiemy co radny powiatowy może, a czego nie. I na pewno może próbować otwierać różne drzwi, które pomogą w realizacji tego przedsięwzięcia – wyjaśnia Ficner podkreślając, że bez pieniędzy z Warszawy się nie obejdzie.

Wicestarosta podkreśla, że pomysł odbudowy mostu nie jest inwestycją wyciągniętą z kapelusza. – Nas się często przedstawia jako wariatów. Tymczasem most na Odrze, to potrzeba zgłaszana przez kandydatów z okręgu, którzy z kolei przeprowadzili szereg rozmów z mieszkańcami – przekonuje Ficner. – W pierwszej kolejności chcielibyśmy przywrócić przeprawę przez rzekę. Jeśli nie promową to chociaż łodziową – dodaje.

Wicestarosta podkreśla, że kończąca się kadencja pokazała skuteczność działań władz powiatu. – Uporządkowaliśmy „Odrę”, ruszyliśmy sprawę hałdy na starym Dozamecie. Wiadomo, że z tym mostem nie uda się w rok czy dwa, ale pod koniec kadencji… Kto wie – kwituje.

Napisz komentarz »