REKLAMA

Samorząd

Sekretarz opuszcza okręt

Opublikowano 04 listopada 2018, autor: PS

Izabela Mazurkiewicz odchodzi z urzędu gminy Nowa Sól. – Dostałam lepszą ofertę – zdradza.

Gmina w środę (31.10.) opublikowała ogłoszenie, że poszukuje nowego sekretarza. Izabela Mazurkiewicz zrezygnowała ze stanowiska.

– Dostałam lepszą propozycję – przyznaje sekretarz.

Gdzie będzie pracować? – Na razie nie mogę powiedzieć, bo to jeszcze nie jest oficjalne – tłumaczy. Zdradza, że nie będzie to niższe stanowisko niż to, na którym była.

I. Mazurkiewicz mieszka w Świdnicy. Codziennie dojeżdża do pracy w Nowej Soli. Wstaje przed 6.00. W urzędzie gminy w Świdnicy, była już kierowniczą referatu. W 2016 roku zaryzykowała i wystartowała w konkursie na sekretarza gminy wiejskiej. Pokonała pięć osób. Wójt przyprowadziła ją do pracy 1 kwietnia. Teraz musi się z nią pożegnać.

Zatrudni ją nowy wójt?

Być może I. Mazurkiewicz wróci do urzędu w Świdnicy. Wybory na wójta wygrał tam Krzysztof Stefański. Waldemara Kotlarskiego pokonał o prawie 500 głosów. Dotychczas K. Stefański był Kierownikiem Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu w gminie wiejskiej Nowa Sól. Od początku października już tam nie pracuje. Nowego wójta Świdnicy pytamy, czy to on złożył propozycję pracy pani sekretarz.

– Przygotowuję się do objęcia urzędu i tylko tyle mogę powiedzieć. Moje plany ujawnią się w stosownym momencie – mówi. O sekretarz mówi w samych superlatywach.

– Znakomicie się z nią współpracowało. Była bardzo merytoryczna i wysoko oceniam jej pracę – komentuje.

Chętni na stanowisko sekretarza gminy wiejskiej Nowa Sól mogą składać swoje dokumenty do 9 listopada w urzędzie przy ul. Moniuszki 3A w Nowej Soli. Wymagania to m.in. obywatelstwo polskie, wyższe wykształcenie (preferowane administracyjne lub prawnicze), co najmniej czteroletni staż pracy w urzędzie, niekaralność, bardzo dobra obsługa komputera, nieposzlakowana opinia i wysoka kultura osobista, a także dodatkowo prawo jazdy kat. B i odporność na stres. O wysokości zarobków w ogłoszeniu nie ma mowy, ale dotychczasowa sekretarz dostawała niecałe 90 tys. zł rocznie.

Napisz komentarz »