REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w Regionie

Opublikowano 17 listopada 2018, autor: Rafał Krzymiński

19 listopada 2018 10:00do26 listopada 2018 10:00

Nowa Sól

W kręgu ceramiki

W muzeum miejskim można jeszcze zobaczyć wystawę pt. „W kręgu ceramiki”, Barbary Kozłowskiej-Trojnar, uznanej artystki i twórczyni ceramiki bolesławieckiej.

 

Kożuchów

Konkurs świąteczny

Centrum Kultury „Zamek” ogłasza konkurs plastyczny na ozdobę choinkową. Regulamin i kartę uczestnika znajdziemy na stronie www.zamekkozuchow.pl. Prace można nadsyłać do 10 grudnia.

 

Nowa Sól

Spotkanie z podróżniczkami

W czwartek (22.11), o 18.00, w Galerii pod Tekstem, ul. Bankowa 3, zaplanowano spotkanie z Urszulą Jabłońską i Karoliną Sulej, reporterkami i podróżniczkami. Opowiedzą o najnowszych książkach o Tajlandii i USA, o kulisach ich powstawania i doświadczeniach kobiet w podróży w nieznane.

 

Nowa Sól

Książka dla dzieci

W sobotę (24.10), w Biblusiu, ul. Bankowa 3, w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci, najmłodsi zostaną zaproszeni do rozmowy o literaturze. Tym razem na „tapecie” będzie książka pt. „Obcy w lesie” Danuty Parlak.

 

Nowa Sól

Bal Misia

W niedzielę (25.11) na całym świecie będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, w sobotę (24.11), biblioteka dziecięca Bibluś organizuje Wielki Bal Misia. W zabawie mogą wziąć udział najmłodsi, przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. Warunek jest jeden, muszą zabrać ze sobą ukochanego pluszaka. Zgłoszenia pod numerem tel. 68 355 34 40 lub 41 w godzinach pracy biblioteki. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

 

Nowa Sól

Szach i mat

W poniedziałek (26.11), o 16.00, w czytelni regionalnej, ul. Bankowa 3, odbędzie się kawiarenka szachowa. Zaprasza Edward Polański. To propozycja dla początkujących i zaawansowanych miłośników królewskiej gry.

 

Zielona Góra

Punk żyje!

Dzisiaj (17.11), o 18.00, w klubie studenckim WySPa, ul. Wojska Polskiego 65 usłyszymy kapele grające na trasie PUNK`S NOT DEAD. Wystąpią zespoły: Ga-Ga Zielone Żabki, Prawda, Sedes i Uliczny Opryszek. Bilety kosztują 40 zł, można je kupić w klubie przed koncertem.

 

Zielona Góra

Rozmowy o Lupie

Jutro (18.11), o 17.00, w sali im. Janusza Koniusza biblioteki wojewódzkiej Norwida, al. Wojska Polskiego 9, odbędzie się promocja polsko-angielskiego tomu rozmów Łukasza Maciejewskiego z Krystianem Lupą pt. „Lupa – Koniec świata wartości”.

Lupa to reżyser teatralny, scenograf i dramaturg. W spotkaniu wezmą udział Ł. Maciejewski i Katarzyna Gniewkowska, aktorka filmowa i teatralna.

 

Zielona Góra

Spotkanie z Masłowską

W poniedziałek(19.11), o 18.00, w sali im. Janusza Koniusza biblioteki wojewódzkiej Norwida, al. Wojska Polskiego 9, odbędzie się spotkanie z Dorotą Masłowską, pisarką, felietonistką, kompozytorką, piosenkarką, producentką muzyczną, laureatką Nagrody Literackiej Nike za powieść ” Paw królowej”. Autorką m.in. powieści „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Kochanie zabiłam nasze koty”, „Inni ludzie” i utworu dramatycznego „Między nami dobrze jest”.

 

 Zielona Góra

O prawie przy kawie

 We wtorek (20.11), o 17.00, w mediatece Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12A, odbędzie się spotkanie z cyklu ” O prawie przy kawie”, z adwokatem Miłoszem Zawieją na temat prawa pracy.Napisz komentarz »