REKLAMA

Wasze sprawy

Nowa dyrektorka

Opublikowano 24 listopada 2018, autor: PS

Jolanta Szatkowska została dyrektorką Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie.

To kolejna osoba, która opuszcza wójt Izabelę Bojko. Przypomnijmy, od początku października w gminie nie pracuje już Krzysztof Stefański (red. kierownik referatu oświaty), który został wójtem Świdnicy. Prawdopodobnie ten sam kierunek obierze sekretarz Izabela Mazurkiewicz. Od czwartku (15.11.) wójt szuka też nowego kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej. Dotychczasowa kierownik Jolanta Szatkowska, wygrała konkurs na dyrektora DPS w Kożuchowie.

Dzięki bogu wygrałam

Poprzednia dyrektorka DPS przeszła na emeryturę. Starostwo następcy szukało od lipca br. Zorganizowano aż trzy konkursy. W pierwszym byli chętni, ale nikt nie spełnił wymagań komisji konkursowej. W drugim wyłoniono kandydatkę, ale zrezygnowała. W trzecim zgłosiły się cztery osoby. Jedna odpadła z przyczyn formalnych. J. Szatkowska pokonała pozostałe dwie. – Zgłosiłam się z ciekawości. Nie wiedziałam, czy podołam i spełnię wymagania. Dzięki Bogu udało się – mówi. Zdradza, że w DPS już kiedyś pracowała. – Mam sentyment do tego miejsca, bo lata temu byłam tam księgową – opowiada.

Do gminy wiejskiej trafiła z konkursu na referenta od świadczeń wychowawczych. Szybko awansowała jednak na kierownika. Ośrodkiem Pomocy Społecznej zarządzała od 1 kwietnia 2016 roku. Wcześniej przez 10 lat była dyrektorem oddziału Banku Spółdzielczego w Nowej Soli. W swoim CV ma też m.in. stanowisko naczelnika na sali operacyjnej w Deutsche Bank. Nową pracę prawdopodobnie zacznie 1 grudnia.

Napisz komentarz »