REKLAMA

Wasze sprawy

W każdej chwili mogą zatruć się czadem

Opublikowano 24 listopada 2018, autor: Michał Szczęch

Maria i Piotr Jaworscy mieszkają jak na bombie. Trzecia nad ranem, a Maria znowu nie śpi. Szturcha męża. Żyje? Nie żyje?

Godzina trzecia nad ranem. Maria Jaworska nie śpi. – Uchylić okno, nie uchylić? – zastanawia się. Ostatnio otworzyła na oścież wszystkie w mieszkaniu, bo czujnik czadu znowu zaczął wyć. Było ponad 350 jednostek czadu! – To przecież dawka śmiertelna!- rozpacza Maria Jaworska.

Później z mężem Piotrem prawie do północy siedzieli w zimowych kurtkach. Bo musieli wietrzyć mieszkanie. Na dworze było minus sześć. Latem, ze strachu przed czadem, często nocowali w altance. Ale jesienią i zimą nocować tam nie sposób. – Nie chcemy tak żyć ? rozpaczają. Niestety, takie życie staje się ich codziennością.

Zatem godzina trzecia…

…a Maria znowu nie śpi. Bo kręci się jej w głowie. – Może to znowu od czadu? – myśli. Szturcha męża. Żyje? Nie żyje?

Pół roku temu, w maju, Maria leżała z grypą. Mąż kąpał się w łazience. Nagle usłyszała stukanie, jakby w wannę. Pobiegła do łazienki. Mąż leżał sztywny. Oczy miał jak u nieboszczyka, same białka. 50 lat temu skończyła kurs medyczny, więc zaczęła męża ratować. Sąsiedzi wezwali karetkę i straż. Stwierdzono zatrucie czadem.

Piotr przeżył. Ale ludzie widzą, że z Piotrem cały czas jest coś nie tak, bo idzie ulicą i nagle dostaje zawrotów głowy, chwieje się. Marii nad ranem też robi się niedobrze.

A czujnik czadu cały czas wyje i wyje. Nawet dwa razy w tygodniu. Przyjeżdżają strażacy. Sprawdzają. 350 jednostek!

 

Żeby przeczytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 352

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »